Regjistroni ekranin tuaj Mac me Movavi Screen Recorder, në shitje për vetëm 1 euro

Kur regjistron ekranin e Mac-ut tonë, Apple na e vë në dispozicion aplikacionin QuickTime, një aplikacion i përfshirë natyrshëm në macOS. Megjithëse është e vërtetë që bën regjistrime perfekte për nga cilësia, dua të them, nëse duam të modifikojmë disa opsione regjistrimi, ne kontrollojmë se si nuk është e mundur, e cila na detyron të përdorim aplikacione të palëve të treta.

Regjistruesi i Ekranit Movavi është një nga opsionet që kemi në dispozicion në Mac App Store, një aplikacion që sot është në dispozicion për shkarkim për vetëm 1,09 euro, kur çmimi i tij i zakonshëm tejkalon 20 euro. Rekoderi i ekranit Movavi na lejon të regjistrojmë ekranin e Mac-ut tonë për të kryer udhëzime, demonstrime, regjistrime sekuencash video, marrje kapjesh ...

Karakteristikat kryesore të Regjistruesit të Ekranit Movavi

 • Ne mund të regjistrojmë thirrje video përmes Skype, të marrim kapje video të asaj që shfaqet në ekran, të tilla si video që shfaqen përmes shfletuesit tonë të internetit.
 • Ne mund ta rregullojmë zonën e regjistrimit, në mënyrë që të regjistrohet vetëm pjesa e ekranit që dëshirojmë.
 • Shpejtësia e rregullueshme e regjistrimit ndërmjet 15 dhe 60 korniza për sekondë.
 • Kap dy veprimet e miut dhe tastierës.
 • Kohëmatësi për të filluar dhe përfunduar regjistrimin.
 • Videot e krijuara me këtë aplikacion, ne mund t'i ruajmë në format MP4, AVI, GIF ose WMV.
 • Ne gjithashtu mund të regjistrojmë vetëm audion që luhet përmes Mac-it tonë, ideal për kur kemi instrumente muzikorë të lidhur me të. Për më tepër, ne mund të kombinojmë hyrjen audio, në mënyrë që tingulli që luhet në Mac të regjistrohet dhe përmes hyrjes së mikrofonit.

Si mund ta shohim, numrin e opsioneve, dhe këtu janë disa prej tyre, që Regjistruesi i Ekranit Movavi na ofron është shumë i gjerë, kështu që nëse zakonisht keni nevojë të regjistroni atë që shfaqet në ekran, Për vetëm 1,09 euro ju mund të keni një nga aplikacionet më të kompletuara për këtë qëllim.

KUJDES. Aplikimi është i disponueshëm vetëm për 1,09 euro gjatë gjithë kësaj dite, 25 qershor, kështu që nëse ajo datë ka kaluar, ka shumë të ngjarë që çmimi është rritur dhe është ai i zakonshmi.

Regjistruesi i Ekranit Movavi (Lidhja e AppStore)
Regjistruesi i Ekranit Movavi29,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.