Regjistro Ekranin Redux falas për një kohë të kufizuar

ekran-rekord-redux

Përsëri ju sjellim një aplikacion të ri që për një kohë të kufizuar mund ta shkarkojmë plotësisht falas nga Mac App Store. Aplikacioni Screen Record Redux, ka një çmim të rregullt prej 7,99 euro, por, për një kohë të kufizuar, mund ta shkarkojmë falas, unë këmbëngul një kohë të kufizuar, nuk e dimë deri kur do të jetë në dispozicion.

Siç tregon emri, Screen Record Redux është një aplikacion që na lejon të regjistrojmë ekranin tonë Mac ashtu si mund të bëjmë me QuickTime, por ndryshe nga kjo, ne mund të rregullojmë shumë parametra regjistrimi si madhësia e ekranit, kornizat për sekondë, shfaqja e klikimeve të miut.

ekran-rekord-redux-2

Por gjithashtu na lejon të shtojmë logon tonë në të gjitha regjistrimet pa qenë e nevojshme ta shtojmë më vonë kur editojmë videon me një aplikacion tjetër, nëse duam t’i shtojmë një kokë. Ky aplikacion është ideal për krijimin e udhëzimeve të vogla në lidhje me funksionimin e një aplikacioni, regjistroni lojëra, shfaqje regjistrimesh ...

Screen Record Redux na lejon konfiguroni opsionet e mëposhtme të regjistrimit:

 • Brenda videos, ne mund të përcaktojmë se cilën pjesë të ekranit duam të regjistrojmë, një dritare ose të gjithë ekranin, përveç që na lejon vendosni numrin e frazave për sekondë deri në 60 maksimum dhe vendoseni pak në desktop në mënyrë që ajo të jetë në kontrast me dritaren që po regjistrojmë.
 • Sa i përket regjistrimit audio, ne mund ta vërtetojmë nëse duam përdorni mikrofonin e Mac-ut tonë ose që tingulli i aplikacionit është regjistruar që po përdorim.
 • Gjithashtu na lejon të fusim në imazhin që regjistrojmë, imazhin tonë përmes kamerës së pajisjes sonë.
 • Nëse janë udhëzime, Screen Record Redux na lejon të regjistrojmë lëvizjen e miut, theksoni klikimet, ose thjesht shfaqni klikimet në ekran. Gjithashtu na lejon të vendosim ngjyrën e të njëjtit dhe madhësinë e treguesit.
 • Nëse dëshirojmë shtoni logon tonë, ne gjithashtu mund ta bëjmë atë me këtë aplikacion fantastik. Nëse duam të shtojmë vetëm një tekst që do të shfaqet në të gjithë videon, është gjithashtu e mundur.
 • Më në fund, aplikimi gjithashtu na lejon të specifikojmë se në cilën orë duam të fillojmë dhe përfundoni regjistrimin duke vendosur një numërim mbrapsht deri në 9 sekonda.
Regjistruesi i Ekranit-Regjistruesi i Ekranit (Lidhja e AppStore)
Regjistrues Ekrani-Regjistrues Ekrani5,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.