Rikuperoni çdo skedar nga Mac-i juaj me EaseUS Data Recovery Wizard

Rikuperoni çdo skedar nga Mac-i juaj me EaseUS Data Recovery Wizard

Humbja e dokumenteve, fotove, videove ose çdo skedari tjetër që ka një rëndësi të madhe për ne është një shqetësim që na sjell të gjithëve me kokë poshtë. Për të shmangur këtë, është e zakonshme të bëjmë kopje rezervë në disqet e jashtme të ngurta ose në shërbimet e ruajtjes së reve, megjithatë, derisa t'i bëjmë ato kopje, ne mund të humbim aksidentalisht skedarë të rëndësishëm. Edhe ato kopje mund të dështojnë në rrethana të caktuara. Për fat të mirë, tani mund të marrim frymë më lehtë falë Magjistar për rimëkëmbjen e të dhënave EaseUS.

Pavarësisht nga emri i saj i gjatë, Magjistar për rimëkëmbjen e të dhënave EaseUS është një softuer për rikuperimin e të dhënave për Mac shumë e thjeshtë dhe e sigurt për t'u përdorur, e cila do të na ndihmojë të rimarrim skedarët që kemi fshirë aksidentalisht ose që nuk mund t'i përdorim për ndonjë arsye. Le të shohim më në detaje se nga çfarë përbëhet ky mjet i dobishëm që mund të na shpëtojë nga më shumë se një telashe.

Asgjë nuk është e humbur me të Magjistar për rimëkëmbjen e të dhënave EaseUS për Mac

në mënyrë efektive, me Magjistari i Riparimit të të Dhënave EaseUS, nuk ka skedarë në Mac tuajEdhe nëse nuk e shihni, edhe nëse nuk mund ta gjeni, edhe nëse e dini që e keni çuar në koshin e riciklimit dhe e keni zbrazur. Tani mund të merrni frymë shumë më lehtë, përveç nëse e keni fshirë albumin tuaj njëmijë herë me radhë në "stilin Bárcenas" më të pastër.

Magjistar për rimëkëmbjen e të dhënave EaseUS es mjeti më i mirë i rikuperimit të të dhënave për Mac, të sigurt, të shpejtë dhe të lehtë për t'u përdorur.

Cilat skedarë mund të rikuperoj?

Me këtë softuer do të jeni në gjendje rikuperoni të gjitha llojet e skedarëve që ju e keni fshirë aksidentalisht, nga disqet që keni formatuar ose që janë thjesht të paarritshëm ose të humbur në Mac tuaj për shkak të rrethanave të ndryshme si një azhurnim i dështuar i sistemit, një fikje e papritur, shkyçja e papritur e një pajisje të jashtme të ruajtjes në mes të shkrimit, ndarje që kanë papritur veprime të zhdukura, prerje dhe ngjitje të pasakta, zbrazje aksidentale e plehrave dhe më shumë.

Të gjitha këto situata janë ato tipike që ne gjithmonë mendojmë "që nuk do të më ndodhin mua", por e vërteta është se nuk ndodh kurrë, derisa të ndodhë, dhe në ato momente kritike, është kur duhet të kemi një softuer që na lejon të rikuperoni atë video të pushimeve tona që nuk do të mund të përsërisim kurrë, ose atë kontratë të rëndësishme që kishim kursyer.

Por gjithashtu, ju jo vetëm që do të jeni në gjendje të rikuperoni skedarët nga hard disku i Mac-ut tuaj, por Mund të rikuperoni gjithashtu skedarët e humbur në një disk të jashtëm HDD ose SDD, në një pendrive, në një lexues multimedial, në një kartë memorie SD, CF, XD ose MMC, një kamera, etj..

Lidhur me llojin e skedarëve, EaseUS për Mac es kompatibil me më shumë se 200 formate skedarësh kështu që të mund të rikuperoni foto, video, skedarë audio, dokumente në PDF, Word ose ndonjë format tjetër, libra dixhitalë, email dhe shumë më tepër.

Shpejtë, i sigurt dhe i lehtë për t'u përdorur në vetëm disa klikime

Një nga avantazhet kryesore të Magjistar për rimëkëmbjen e të dhënave EaseUS është se është një softuer profesional për rikuperimin e skedarëve. Kjo nënkupton se është një herramienta shumë i sigurt, i shpejtë dhe, natyrisht, shumë i lehtë për t'u përdorur, kështu që nuk do të keni nevojë për njohuri të veçanta për të rikuperuar skedarët e humbur aksidentalisht.

EaseUS për Mac ofron një ndërfaqe shumë e thjeshtë dhe e thjeshtëzuar e përdoruesitnjë që e bën më të lehtë për çdo përdorues të Mac-ut të gjejë dhe rikuperojë skedarët e humbur shpejt, në mënyrë të sigurt dhe të lehtë në vetëm disa klikime. Pasi të fillojë aplikimi:

 1. Zgjidhni llojin e skedarëve që ju nevojiten për të rikuperuar. Ju mund të zgjidhni midis dokumenteve, videove, imazheve, audios, postës elektronike ose të zgjidhni "Të gjitha llojet" nëse kjo është ajo që ju nevojitet.
 2. tani zgjidhni vendin ku ndodhen ato skedarë humbur (mos harroni se mund të jetë një disk i jashtëm, kartë SD, hard drive e Mac tuaj ...) dhe klikoni në «Skanim». Gjithashtu, mos harroni se ju mund të zgjidhni midis një »Skanimi të shpejtë» ose një «Skanimi të thellë». Dhe tani vetëm prisni disa minuta që procesi të përfundojë.
 3. Rezultatet do t'ju shfaqen në ekran. Zgjidhni atë që po kërkoni, ose filtroni sipas ndonjë prej kritereve të disponueshme (emri, madhësia, data e krijimit, lloji i skedarit ...) dhe tani mund t'i rikuperoni ato.

Magjistar për rimëkëmbjen e të dhënave EaseUS i duhen vetëm 32 MB për instalim sepse është një program shumë i lehtë i pajtueshëm nga OS X 10.6 e tutje dhe madje mbështet macOS 10.14 (Mojave) Nuk ka problem Nëse dëshironi, mund të merrni një version provë falas të këtij programi të rikuperimit të të dhënave për Mac ose bëjeni vetë me versionin e plotë në faqen e saj zyrtare.

Çfarë ka të re në versionin 11.8

Risitë kryesore të versionit të fundit të softuerit janë:

 • Mbështetje për macOS 10.14 (Mojave).
 • Ju lejon të ruani të gjitha të dhënat e rikuperuara në re në mënyrë që të rrisni nivelin e sigurisë
 • Shikimi i skedarëve PDF
 • Kërkoni për dosjen e specifikuar me emër pas operacionit të skanimit
 • Lejon të skanoni ndarjen HFS dhe HFS + më shpejt
 • Riparimi i avancuar i skedarëve .flac, duke përmirësuar cilësinë krahasuar me versionet e mëparshme
 • Ju lejon të filtroni skedarët e fshehur dhe të sistemit automatikisht.

Padyshim një mjet i shkëlqyeshëm që do të jetë zgjidhja përfundimtare për të gjitha problemet tona kur rikuperojmë skedarët e fshirë aksidentalisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.