Rripi Solo Loop i Apple Watch Series 6 është më shumë sesa thjesht estetikë

Koreane Single Loop Apple Watch Series 6

Më 15, Apple prezantoi serinë e re Apple Watch 6 në skenë, siç pritej. Në të njëjtën mënyrë, pritej edhe funksioni i matjes së oksigjenit në gjak. Ajo që nuk pritej ishte rripi i ri Solo Loop, i cili është një feat i inxhinierisë, i rrezikshëm, por me sa duket shumë komod, për sa kohë që zgjidhni madhësinë tuaj në mënyrë korrekte. Kjo është shumë e rëndësishme, sepse kjo rrip është me sa duket, idealja për funksionimin e oksimetrit.

sensori i pasëm Apple Watch 6

Çbllokimi i serisë së re Apple Watch 6 tashmë ka filluar. Shumica e videove nxjerrin në pah shkëlqimin e shkëlqyeshëm të ekranit të ri të orës, është 2,5 herë më e ndritshme se seria 5 e Apple Watch dhe rripi Solo Loop. Disa nga ata që kanë qenë tashmë me fat sa për të marrë duart e tyre në modelin e ri të orës, vërejnë se përmirësimi është i dukshëm krahasuar me modelin e mëparshëm dhe se funksionaliteti i ri për matjen e oksigjenit në gjak, nuk është aq intuitive sa tingëllon.

Dikush përmendi që atyre iu desh të fillonin testin e matjes së oksigjenit deri në 7 herë që ajo të funksiononte si duhet. Me sa duket, problemi qëndron në pozicionin e orës në këtë lloj prove. Gjërat shkojnë normalisht kur përdorni rripin Solo Loop, pasi ajo e lë orën në një pozicion ideal krahu për të qenë në gjendje të matë oksigjenin pa dështuar.

Apple Watch nuk duhet të jetë shumë afër kyçit të dorës, duhet të jetë pak më i lartë. Imagjinoni sikur të vishni rripin sportiv, pak të lirë, një vrimë më pak se zakonisht dhe ta ngrini orën pak nga parakrahu. Vetëm madhësia e rripit të ri Solo Loop. Thereshtë atje ku me sa duket dhe sipas atyre që kanë testuar tashmë funksionin, ku ora mat më së miri oksigjenin në gjak. Sepse mënyra për të punuar është e ngjashme me EKG por me sensorë të ndryshëm.

Deri tani e dini, nëse po mendonit nëse do të blinit rripin e ri apo jo, mund të jetë një vendim i mirë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.