Sa rezistent është kristali i safirit i Apple Watch Series 3 Edition?

Testet e këtij lloji janë gjithmonë të mira për të parë rezistencën që kanë këto lloje materiale përtej asaj që na tregojnë vetë kompanitë. Në këtë rast, videoja që kemi pas kërcimit na tregon një provë të rezistenca e kristalit safir të Apple Watch Series 3 (1299 dollarë) kundrejt një Tissot me të njëjtin lloj kristali safiri.

Apple bën të gjitha përpjekjet për të treguar se kjo gotë e modelit Series 3 Edition i reziston gërvishtjeve dhe gërvishtjeve, por është më mirë të shikohet drejtpërdrejt në një video nëse kjo është e vërtetë dhe mbi të gjitha deri në çfarë mase ato mbajnë lart. Ne në Spanjë nuk kemi mundësi të blejmë këto modele Apple Watch Edition, të cilat janë bërë prej qeramike dhe safiri, por në Shtetet e Bashkuara ato janë dhe disa guxojnë të kryejnë këto teste për të parë se sa larg mbahen.

Ky është rasti i kanalit YouTube të Jerry manipulon gjithçka, e cila na tregon në këtë video prej gati gjashtë minutash disa teste fortësie për këtë lloj qelqi. Padyshim, kristali i safirit i orëve të Apple Series 3 Edition është në pikën më të lartë për sa i përket qëndrueshmërisë, por deri në çfarë mase?

Ju mund të shihni në këtë video që modeli Tissot në këtë rast, mund Apple Watch dhe jo nga pak. Të dy orët e kanë këtë material të inkorporuar në xham siç tregohet në prova, por rasti i orës zvicerane duket se është disi më rezistent se Apple. Përfundimet që secili nxjerr siç dëshiron, por ajo që mund të shihet në këtë provë është Safiri i Apple është pak më pak rezistent se ai i Tissot. Në çdo rast, të dy modelet me këtë material i rezistojnë gërvishtjeve dhe gërvishtjeve mjaft mirë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.