Safari në macOS 10.15.4 automatikisht shton fjalëkalimet iCloud në Chrome

Shfletuesi Safari është një nga ata kryesorët që preken nga Shlayer Trojan

Ruajtja e fjalëkalimeve në iCloud për Safari është me të vërtetë e mirë pasi na lejon të harrojmë në një farë mënyre fjalëkalimet që kemi ruajtur në faqe të ndryshme në internet, shërbime dhe të tjera, kështu që është interesante që këto fjalëkalime të mbahen të sigurta dhe ku janë më të mira se iCloud . Kjo gjithashtu na ofron një avantazh tjetër dhe kjo është se ne mund të lidhemi me këto faqe ose shërbime nga çdo pajisje që ka të njëjtën llogari iCloud, diçka shumë e përshtatshme që tani gjithashtu arrin shfletuesin Chrome.

Ky është një tjetër nga risitë që shohim në version i ri i Safari nisi dje pasdite së bashku me pjesën tjetër të lajmeve të lartpërmendura në Unë jam nga Mac. Përveç kësaj risie, Apple gjithashtu shton mbështetje për luajtjen HDR për përmbajtjen Netflix përmes shfletuesit Safari për Mac në përputhje me këtë format. Kjo risi do të jetë interesante për përdoruesit që përdorin monitorin spektakolar Pro Display XDR ose të ngjashëm, ky lloj monitorësh i pajtueshëm me HDR do të përfitojë nga ky përmirësim, megjithëse është e vërtetë që në raste të tilla si Netflix, ata duhet të vërtetojnë konfigurimin.

Në çdo rast, përmirësimet mbi Safari në versionin e fundit të macOS janë interesante dhe flasin personalisht në iMac tim tashmë të vjetër 27-inç Çdo gjë funksionon në mënyrë perfekte kështu që unë rekomandoj azhurnimin e pajisjeve në këtë version të ri të disponueshëm sa më shpejt të jetë e mundur. Ne do të vazhdojmë të shohim lajmet që shton ky version i ri dhe versionet e tjera të lëshuara nga kompania Cupertino disa orë më parë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.