Seanca programimi falas gjatë Javës së Programimit të BE-së

Apple sapo njoftoi se do të ofrojë për të festuar Javën e Programimit të BE që zgjat nga 6 deri në 21 tetor mbi 2.000 seanca programimi falas në të gjitha dyqanet e mollëve në Evropë.

Sesionet e programimit janë për të gjithë audiencat dhe janë krijuar për të frymëzuar dhe ndihmuar njerëzit e të gjitha moshave dhe niveleve të programojnë përmes përvojave interaktive praktike. E keqja si gjithmonë në këto raste është të mos kesh një dyqan zyrtar Apple afër shtëpisë të jesh në gjendje të regjistrohesh, pjesa tjetër është e mrekullueshme.

Ata do të na mësojnë të programojmë nga e para

Klasat ndryshojnë sipas nivelit, por të gjitha janë: «Hap pas hapi: filloni programimin, Mësuesit e Martë: Dizajni i Aplikacioneve dhe Bazat e Programimit y Koha e lojës: Labirinti i Sphero ». Apple ofron seanca programimi gjatë gjithë vitit në programin e saj Sot në Apple dhe është e vërtetë që të gjitha janë falas, por tani ato do të kryhen në një mënyrë masive dhe intensive në të gjitha dyqanet që kompania ka në Evropë. Një tjetër nga kurset më të spikatur është "La Hora del Recreo", i cili ka qenë seanca më e njohur e programimit këtë vit, me më shumë se 50.000 fëmijë që kanë ndjekur klasat e programimit në dyqane në të gjithë Evropën me aplikacionet Tynker dhe Swift Playgrounds, si protagonistë.
Evidentshtë e qartë se gjuha e programimit bazohet dhe krijohet për të mësuar të programojë në Swift, e cila është gjuha e programimit e Apple. Gjatë vitit të kaluar kompania ka qenë në gjendje të ushqejë me gji më shumë se 75.000 përdorues që morën pjesë në më shumë se 14.000 seanca programimi në dyqanet Apple Store në kontinentin e vjetër. Universitetet dhe qendrat e formimit profesional në të gjithë Evropën ofrojnë përmbajtjen më të përparuar në zhvillimin e aplikacioneve me Swift, e cila u siguron studentëve mjetet e nevojshme për të krijuar aplikacionet e tyre dhe për të marrë njohuri kryesore për karrierën e ardhshme si zhvillues të softuerit.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)