Fotografitë Retro të WWDC 2016

Wallpapers wwdc 2016

Sa herë që një ngjarje e Apple arrin, ftesat dhe ndryshimet në ngjyrat e logos nga Apple, ata janë të shkëlqyeshëm për të bërë një Wallpapers për Mac ose iPhone tuaj. Apple përdor një ftesë mjaft retro në dorëshkrimin e saj në WWDC të saj të ardhshëm, duke bërë që ekspertët të supozojnë se në këtë ngjarje do të përmbajë vetëm azhurnime softuerësh me një iOS 10. Në artikull do të gjeni sfonde, për iPhone, iPad dhe desktop, që i japin haraç ngjarjes tjetër që Apple na ka mësuar. Pas vazhdimit të leximit, ju lëmë Wallpapers për të dy iPhone e iPad, si në formate të ndryshme për tuajat mushama.

Wallpapers Retro WWDC 2016

Fotografitë e Apple WWDC 2016

Seti i parë i imazheve nxjerr në pah a logoja retro e mollës, rikrijuar nga Matt bonney. Ne ju lëmë versionet e sfondeve të lehta dhe të errëta për iPhone, iPad (të çdo madhësie) dhe desktop (2560 x 1440). Nëse jeni duke kërkuar për madhësi të tjera të pajisjes, përfshirë 4K, 5K, 8K, etj, ne e lëmë lidhjen në fund të artikullit.

Shkarkoni versionin e qartëiPhone 6, 6S (750 x 1334 piksel) y iPhone 6S Plus (2208 x 2208 piksel), iPad (përfshirë iPad Pro 12.9 ″); Mac (2560 x 1440 pixel).

Shkarkoni versionin e errët : iPhone 6, 6S (750 x 1334 piksel) y iPhone 6S Plus (2208 x 2208 piksel), iPad (përfshirë iPad Pro 12.9 ″); Mac (2560 x 1440 pixel).

Ju mund të vizitoni galerinë e tyre direkt në këtë lidhje dhe të shihni formatet që ata kanë për të gjitha pajisjet, përfshirë këtu rezolucione për të gjithë Mac-et. Unë i kam dashur ata dhe kjo është arsyeja pse unë dua t'i ndaj me ju, Shpresoj te ju pelqejne.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.