Bëni shënime në ekranin tuaj Mac gjatë prezantimeve me DemoPro

Kur bëhet fjalë për të bërë prezantime me Mac-në tonë, ka të ngjarë që të kalojmë shumë kohë duke bërë prezantime në mënyrë që nuk na mungon detaji më i vogël. Sidoqoftë, është gjithmonë e mundur që informacioni që kemi përfshirë në prezantim të mos jetë i qartë për të gjithë, gjë që kërkon përdorimin e një treguesi.

Me një tregues lazer, ne mund të shënojmë ekranin ku bëhet prezantimi përqendroni vëmendjen e njerëzve. Por ndonjëherë, një tregues nuk është i mjaftueshëm dhe ne jemi të detyruar të redaktojmë prezantimin në atë kohë. Për të shmangur këtë lloj situate, ne mund të përdorim aplikacione që na lejojnë të bëjmë shënime në ekran.

Tani për tani, djemtë e Cupertino ata nuk planifikojnë të lëshojnë një Mac me ekran prekës, një tipar që do të kishte një audiencë të ngrohtë dhe që me siguri shumë përdorues, veçanërisht ata që i janë përkushtuar dizajnit, do ta vlerësonin. Meqenëse nuk kemi një ekran me prekje, ne jemi të detyruar të përdorim aplikacione të tilla si DemoPro, një aplikacion që na lejon të bëjmë shënime në ekranin e Mac-ut tonë, pavarësisht nga aplikacioni që shfaqet aktualisht në ekran.

DemoPro janë të vendosura në shiritin e sipërm të veglave, kështu që nuk na ofron një ndërfaqe vizuale që shfaqet në ekran. Në mënyrë që ta përdorim atë, ne duhet të shtypim tastin e hyrjes direkte të vendosur më parë për të qenë në gjendje të krijojmë një kuti, një goditje me dorë të lirë, një shigjetë, një vijë ...

Sapo të lëshojmë çelësin, funksioni që na lejon të vizatojmë në ekran do të çaktivizohet, pasi funksionon vetëm për sa kohë që mbajmë të shtypur grupin hotkey. Duke qenë një aplikacion i orientuar drejt prezantimit, DemoPro na ofron një kohëmatës mbrapsht në mënyrë që ata që marrin pjesë në prezantimin tonë të dinë në çdo kohë, sa kohë ka mbetur për të filluar.

DemoPro është në dispozicion në Mac App Store për 2,29 euro. Compatibleshtë i pajtueshëm me modalitetin e errët, kërkon macOS 10.10 dhe pajisjet tona duhet të menaxhohen nga një procesor 64-bit.

DemoPro - Shënim i Ekranit (Lidhja e AppStore)
DemoPro - Shënim i Ekranit1,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.