Si të çabonoheni lehtësisht nga emaili në Postë

postë

Dje kemi biseduar për një problem i vogël që mund të hasni me aplikacionin Mail e Mac tuaj, sot ne flasim për një nga avantazhet e të pasurit ose më saktë të përdorimit të këtij aplikacioni vendas Apple për të menaxhuar llogaritë tona të postës elektronike.

Kjo është çabonoheni ose hiqni abonimet në email nga llogaria jonë në një mënyrë të thjeshtë dhe të shpejtë. Ky opsion shfaqet natyrshëm në aplikacionin Mail dhe konsiston në dërgimin automatik të një emaili anulimi te shërbimi i pajtimit.

Hiqni ose çabonoheni nga lista e postave

Fshi pajtimin në postë

Siç mund ta shihni në imazhin e mësipërm, mënyra më e lehtë për t'u çregjistruar nga një listë postimesh është të dërgoni direkt një email duke kërkuar anulimin e kësaj pajtimi. Për ta bërë këtë, është aq e thjeshtë sa të shikosh postën që marrim në aplikacionin Mail dhe kliko sipër sipër djathtas aty ku thotë "Çregjistrohu". Possibleshtë e mundur që në disa pajtime të mos e shihni këtë mundësi për ta anuluar automatikisht, kështu që do t'ju duhet t'i shkruani manualisht dërguesit në mënyrë që ai të ndalojë dërgimin e postave elektronike.

Do të shfaqet automatikisht një dritare në të cilën do të na kërkohet konfirmim për të dërguar një mesazh email duke u çabonuar nga kjo listë postare. Thjesht duhet të pranojmë dhe do të dëgjojmë tingullin tipik kur të dërgojmë një email me Postën.

Nga ky moment ne do të jemi plotësisht jashtë listës së postave dhe nuk do të marrim më asnjë mesazh nga kjo kompani. Ndërsa hyni në listat e pajtimeve, ndërmarrjet e tjera përfitojnë dhe u dërgojnë përdoruesve të gjitha llojet e postave elektronike. Në parim ato mund të jenë të pakta por me kalimin e kohës ato shtohen dhe kjo në fund mund të mbushë kutinë tuaj postare me "spam". Padyshim Mail ofron zgjidhjen më të mirë dhe më të shpejtë për ta shmangur atë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.