Si të përdorni ndonjë fotografi në Apple Watch

Një nga opsionet që kemi në dispozicion për një kohë të gjatë është të përdorim një foto (atë që kemi në mbështjellësin e iPhone) si sfondin e një sfere për Apple Watch. Ky opsion që ka qenë i disponueshëm për një kohë është disi i panjohur nga përdoruesit, por ju lehtë mund ta kryeni këtë veprim dhe sot do të shihni se si. Sigurisht që nuk është aspak e komplikuar dhe çdo foto që dëshironi mund të përdoret si sfond i Apple Watch.

Ne duhet të fillojmë duke vërejtur se ka disa opsione për të qenë në gjendje të kryejmë këtë veprim, por ne do të shkojmë në atë më të drejtpërdrejtë, e cila është të shkojmë te fotot dhe të krijojmë sferën tonë për momentin. Pra, le të fillojmë me një foto që tregon të gjitha hapat që duhet të bëjmë.

Si të krijoni një fytyrë të Apple Watch

Siç mund ta shihni në imazhin e mësipërm, ajo që duhet të bëni është të keni një foto në mbështjellësin e iPhone, nuk ka rëndësi vendi ose lloji i fotografisë. Sapo të fusim foton duhet të klikojmë në opsionin e ndarjes që është në të majtë të ekranit (sheshi me shigjetë brenda) atëherë kërkoni opsionin «Krijo sferë».

Pasi të kemi këto hapa, ne thjesht duhet të konfirmojmë krijimin e tij dhe pastaj mund të shtojmë komplikime qoftë në «Sphere Photos» ose «Sphere Kaleidoscope». Me këto hapa të thjeshtë dhe të shpejtë do të kemi sferën tonë të krijuar. Përveç kësaj, do të vendoset direkt si një sferë e paracaktuar në Apple Watch.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)