Si të shikoni Netflix ose Disney + në MacOS?

Disney +

Mund të duket si një pyetje absurde në fillim. Meqenëse platformat e transmetimit nuk kanë krijuar ende një aplikacion vendas për MacOS, opsioni më i zakonshëm që ju vjen në mendje është hapja e shfletuesit dhe futja me radhë në platformën e transmetimit. Sidoqoftë, ky proces mund të jetë i lodhshëm nëse përfundojmë duke e bërë atë sa herë që duam të aksesojmë platformën video sipas kërkesës. A ka ndonjë mënyrë për ta shkurtuar atë?

Përgjigja është po. Një nga opsionet më të zakonshme është Apple TV. Kjo pajisje përmban aplikacionet e platformave kryesore të transmetimit në treg si Netflix, Amazon Prime Video, HBO ose Disney +, prandaj shërben si një luajtës multimedial për këto përmbajtje.

Përtej televizorit të njohur Apple, ekziston një mënyrë tjetër, ndoshta më pak e njohur, përmes së cilës mund të shikoni edhe seriale, filma, dokumentarë apo thjesht video. Ky është shërbimi DBK Labs që ka një sërë aplikacionesh, nga të cilat Clicker është kryesori. Aktualisht atje Aplikim Clicker për secilën nga platformat ose shërbimet e mëposhtme të internetit:

 • Netflix
 • Amazon Prime Video
 • Disney +
 • Hulu
 • HBO Max
 • YouTube
 • YoutubeTV

Netflix-macOS

Për të qenë në gjendje të hyni, ajo që duhet të bëni është hyni në App Store dhe shkarkoni veçmas aplikacionin Clicker që dëshironiQoftë, për shembull, Netflix për të parë seriale si Lupin ose The Innocent, ose Disney + për të përkujtuar fëmijërinë me klasikët e Disney.

Kini parasysh se shkarkimi i këtyre aplikacioneve mbart një kosto ekonomike, përveç Disney + i cili është i vetmi falas. Nga ana e tyre, Netflix, Prime Video, Hulu dhe Youtube TV kushtojnë 6,89 €; HBO Max ka një çmim prej 8,34 € dhe më i shtrenjti është YouTube për 8,49 €.

Në fund të fundit, këto aplikacione janë riprodhues të përmbajtjes që do të disponohen drejtpërdrejt në Mac. Dhe kjo është kështu sepse, për momentin, nuk ka asnjë platformë video sipas kërkesës që ka bërë një aplikacion vendas për Mac pasi ato janë të disponueshme në telefonat inteligjentë ose në iPad. Në këto raste mjafton që ndër të tjera të shkarkohet direkt aplikacioni Netflix, HBO apo Amazon Prime. Në MacOS, ajo që disponohet në fushën muzikore është aplikacioni Spotify.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.