Si të shkarkoni video në YouTube në Mac tuaj

Shkarkoni video

YouTube ka tendencë të aplikacionet e kyçjes të cilët mund të shkarkojnë video nga faqja e tyre në internet. Ai dëshiron që ju të shkoni në arkë dhe të regjistroheni në tarifën e tij mujore për ta bërë këtë. Materiali grafik i shfaqur në faqen tuaj të internetit është i juaji dhe ju keni të gjitha të drejtat në botë të reklamoni dhe kufizoni veçoritë falas dhe t'i zgjeroni ato me funksione të paguara.

Por shumë herë, dhe më shumë në Internet, mënyrat e Zotit janë të pakalueshme dhe zakonisht ka zgjidhje për gjithçka. ViDL është një mjet falas për Mac e cila ju lejon të ruani çdo video në YouTube në diskun tuaj të ngurtë. Le ta përdorim sa zgjat.

Shkarkoj ViDL për Mac, Hiqni zip-in dhe zhvendosni aplikacionin në dosjen Applications. Hapni atë dhe do të shihni se është shumë e lehtë për t'u përdorur. Mund të kërkoni për video nga aplikacioni, por le të themi se nuk është virtyti juaj më i mirë.

Gjëja më e këshillueshme është të ngjisni URL-në në YouTube të videos që dëshironi të shkarkoni dhe kaq. Nëse ngjitni një URL nga lista e dëgjimit, ajo do të shkarkojë videot që keni në të. Kaq e lehte. Shtë e këshillueshme kontrolloni opsionin për t'u kthyer në mp4, në mënyrë që skedari i shkarkimit të jetë më i vogël.

Ju gjithashtu keni mundësinë e kontrolloni «vetëm audio», dhe do të regjistrojë vetëm pjesën audio për ju. Një funksion mjaft praktik. Si parazgjedhje, do të ruajë skedarët në dosjen Shkarkime, por padyshim që ju mund ta ndryshoni këtë në atë që dëshironi.

Cilësia e kursimit nuk është se është e jashtëzakonshme, por funksionon në mënyrë perfekte për të shkarkuar përmbajtje nga YouTube, dhe kalojeni në pajisjen tuaj celular për ta parë më vonë jashtë linje. Për këtë detyrë shkon deti i pusit.

Nëse ajo që dëshironi është të shkarkoni video 4K për redaktim të mëvonshëm, harrojeni këtë dhe regjistrohuni në YouTube Premium. Le të themi se kjo është një zgjidhje e bazuar në shtëpi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.