SF Simbolet 3 për Mac gjithashtu azhurnohet me simbole të reja

Simbolet SF 3.

Në WWDC 2021 në qershor, Apple prezantoi gjithashtu azhurnimin e ri SF Symbols 3. Epo, përkundrazi, ajo prezantoi atë që ishte beta e programit që shton simbole dhe shkronja të reja në pajisjet Apple. Krijuar posaçërisht për zhvilluesit, keni nevojë për një Mac me macOS Catalina për ta instaluar dhe bashkëvepruar me të.

Në WWDC -në e fundit të qershorit të këtij viti, Apple prezantoi beta të Simboleve SF 3. Versioni i ri i Simboleve SF, i cili përfshin më shumë se 600 ikona të reja. Tani për tani është në dispozicion për publikun e gjerë dhe përmes fillimit të tij zyrtar. SF Symbols është një bibliotekë me mbi 3,100 simbole që zhvilluesit mund t'i përdorin në projektet e tyre. Përveç kësaj 600 ikona të reja, SF Simbolet 3 përmban personalizim të përmirësuar të ngjyrave, një inspektor të ri dhe mbështetje të përmirësuar për simbolet me porosi.

Programi është një bibliotekë ikonografie e krijuar për t'u integruar pa probleme me San Franciskon, fontin e sistemit për platformat Apple. Simbolet vijnë në tre shkallë dhe rreshtohen automatikisht me etiketat e tekstit. Ato mund të eksportohen dhe redaktohen në mjetet e redaktimit të grafikës vektoriale për t'u krijuar simbolet me porosi me dizajn të përbashkët dhe karakteristika të aksesueshmërisë.

Apple gjithashtu ka lansuar versione të përditësuara të burimeve tuaja të San Franciskos dhe Nju Jorkut, që përdoren në ndërfaqe të shumta në sistemet operative të kompanisë.

Aq shumë Simbolet SF 3 pasi burimet origjinale të Apple mund të shkarkohen nga Faqja e internetit e zhvilluesve të AppleMe Siç thamë në fillim të këtij artikulli, një Mac me macOS Catalina ose më vonë kërkohet të instalojë programin e ri të sapo lëshuar nga Apple.

Nëse doni më shumë informacion rreth Simbolet SF 3 mos ndaloni së vizituari këtë faqe interneti sonde shpjegon Apple nga se përbëhen të gjitha këto simbole dhe drejtshkrime të reja. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)