Qendra e Kontrollit të Porteve të Programit Cindori nga iOS në Mac

Qendra e Kontrollit-mak-0

Ndryshimi që iOS 7 nënkuptonte për sistemin operativ celular të Apple shënoi një para dhe pas në drejtim të referencës estetike me futjen e mjaft aspekteve shumë të lëmuar për sa i përket funksionalitetit, jo gjithçka u reduktua në një ndërhyrje të fytyrës. Dhe është se brenda këtij pastrimi që Apple mori edhe me versionin e ri aspekte të përmirësuara të tilla si shumë detyra dhe mbi të gjitha duke përfshirë funksionin 'Qendra e Kontrollit'.

Konkretisht, është një blind që ngrihet nga pjesa e poshtme e ekranit si dhe njoftimet që bën nga lart, dhe që na lejon të trajtojmë aspekte të tilla si bBluetooth, shkëlqimi, modaliteti i aeroplanit, kalkulatori… Nga i njëjti vend pa pasur nevojë të përdorni asnjë lloj menuje.

Megjithëse iOS dhe OS X janë ende dy sisteme shumë të ndryshëm, funksionet ndër-kryq pak nga pak po integrohen midis të dyjave si Game Center, Reminders, iMessage ose Maps që tani Ato janë shumë të rëndësishme për një përvojë të plotë në Mac, madje edhe më shumë nëse marrim parasysh se muajin tjetër mund të zbulojmë aq e përfolur OS X 10.10 Syrah nga të cilat priten ndryshime të rëndësishme duke marrë edhe më shumë veçori të iOS 7.

Qendra e Kontrollit-mak-1

Edhe pse tani për tani nuk mund të kemi disa prej tyre po, nga pale te tretaNë këtë rast, ishte radha e zhvilluesit Cindori Software të transportojë disa prej tyre në OS X.

Qendra e Kontrollit për Mac është krijuar me shumë vëmendje në detaje dhe duket një kopje pothuajse e gjurmuar e asaj që mund të shihet në iOS 7 por me opsionet më të rregulluara në Mac, domethënë përfshin ikona për aktivizim / çaktivizim ora, shënimet, kontrolli i muzikës përveç lidhjes Wi-Fi, Bluetooth ose volumit. Mundemi madje shikoni përdorimin e CPU dhe atë që na ka mbetur nga RAM së bashku me shpejtësinë e shkarkimit dhe baterinë.

Aplikacioni në versionin e tij të plotë ka një kosto prej 10 dollarësh, por në varësi të asaj që përdorni këto opsione, mund të jetë me vlerë të paguani për to sepse funksionon mjaft mirë.

Lidhja - Qendra e Kontrollit për Mac


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.