Tani mund të përdorni Canon EOS tuaj si një kamerë në Web në Mac tuaj

Kanun

Në këto javë izolimi na është dashur të bëjmë të panumërta videokonferencë qoftë për punë apo individë. Shumë prej tyre i kemi bërë nga celulari dhe shumë të tjerë nga Mac-të tanë. Dhe kjo është kur zbuluam se kompjuterët tanë të ri dhe të shtrenjtë të Apple kanë një aparat fotografik që nuk është në standardin e komponentëve të tjerë.

Nje kamera FaceTime në 720p e cila bie shkurt. Shumë prej nesh kanë lidhje me brez të gjerë dhe justifikimi për të pasur një aparat fotografik me rezolucion të ulët për një lidhje më fluide nuk depërton më. Tani, nëse dëshironi, mund ta lidhni kamerën tuaj Canon EOS me Mac-un tuaj dhe ta përdorni si kamera në internet.

Kamerat FaceTime me rezolucion të ulët 720p të integruara në MacBook Air, Pro ose iMac nuk janë asgjë për të shkruar në shtëpi. Ata thjesht nuk maten deri në pajisjet ku janë integruar. Canon sapo zgjeroi programin e tyre beta në macOS sot dhe kjo ju lejon të përdorni një aparat fotografik Canon EOS o Gjuajtje e fuqishme si një kamerë në internet për cilësi shumë më të përmirësuar të videos krahasuar me atë të integruar në Mac.

Apple ka marrë shumë kritik për ngjitje me rezolucion vetëm 720p për kamerat e saj të integruara FaceTime për MacBook dhe iMac. IMac Pro ka një rezolucion 1080p, por shumica e përdoruesve të Mac, duke përfshirë ata me MacBook Pro 16 inç dhe Pro dhe Air të ri 13 inç, janë të ngujuar me 720p që shpesh prodhon video me kokrra, veçanërisht në kushte të dritës së ulët.

Nëse keni një aparat fotografik të pajtueshëm Canon EOS ose PowerShot, tani mund ta përdorni për video webcam me cilësi të lartë me Mac-in tuaj. Një zgjidhje e mirë nëse doni të rrisni cilësinë e transmetimeve tuaja të video konferencës. Canon njoftoi lajmin sot në një njoftim për shtyp dhe e shoqëroi atë me një udhëzues video se si të vendoset.

Fatkeqësisht, ka disa kufizimet Që nga viti Shërbim i kamerës EOS është në beta Ju duhet të përdorni versionet në internet të Zoom, Skype, etj. Alsoshtë gjithashtu i disponueshëm vetëm për përdoruesit në SH.B.A. për momentin. Por së shpejti ne do të jemi në gjendje ta përdorim atë globalisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Juan Antonio dijo

    Fatkeqësisht imazhi në kompjuterin tuaj duket mirë, por nga ana tjetër pixelated, kush e di pse. Dështojnë dhe yndyrë.