Tastierë e re Magjike me Touch ID

Tastiera Magjike me Touch ID

Ngjarja e Apple në 20 Prill, në mes të pranverës, ka qenë një shfaqje e ngjyrave dhe pajisjeve të reja që kompania ka prezantuar. Ne jemi dakord që shumë prej thashethemeve janë përmbushur, por kompania ka befasuar me disa vegla të reja. Për shembull, ai na ka prezantuar me tastierën e re Magjike me Touch ID që vjen në dy versione.

Së bashku me iMac-in e ri të shumëpritur që ishte pritur me padurim nga të gjithë përdoruesit, një tastierë e re ka dalë në dyqanet e Apple. Duket se nuk ka rëndësi por po flasim për rinovimin e Tastierës Magjike që nuk u azhurnua disa vjet më parë.

Kompania zbuloi një tastierë të re magjike me ngjyra të reja, Touch ID, madje edhe çelësa të rinj për emoji, Spotlight, Mos shqetëso dhe bllokimin e Mac-ut tuaj. Do të kemi edhe versionin e numëruar.

Tastiera Magjike me Touch ID

Periferikja tani shoqëron kompjuterat e rinj të paraqitur gjithashtu në nuancat e tyre, përveç që përvetësojnë një formë më të rrumbullakosur. Versioni që firma tregtonte deri më tani, i pagëzuar si Magic Keyboard 2, u lançua në 2015, nga e cila kohë ka mbetur pa azhurnim.

Së bashku me Tastierat Magjike, Apple gjithashtu azhurnoi Magic Mouse dhe magjinë për të përfshirë opsionet shtesë të ngjyrave. Megjithëse Apple do të furnizojë Tastierën Magjike dhe Magic Mouse me iMac të ri, është e paqartë se sa do të kushtojnë versionet e azhurnuara kur blihen veç e veç.

Do të duhet të presim për të parë se çfarë çmimi u vë kompania këtyre aksesorëve kur blihen veç e veç. Shpresojmë që ata të mos ngjiten shumë në hardhi, siç thonë ata, dhe që të mbetet me të njëjtin çmim që kemi pasur deri më tani me modelet e mëparshme.

Pa dyshim, është një nga tastierat më të mira që Apple ka. E thjeshtë, elegante dhe shumë e bukur dhe tani shumë funksionale.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.