Ura Magjike, është një fondacion që sapo ka marrë 250.000 dollarë nga Apple

Apple zakonisht bën disa donacione herë pas here dhe në këtë rast Fondacioni Ura Magjike sapo ka marrë një shumë të konsiderueshme parash nga Apple. Këto janë para që padyshim do të priten mirë nga ky fondacion që në thelb i dedikohet hartimit dhe ndërtimit të terreneve të lojërave inovative dhe gjithëpërfshirëse për të gjithë, pa marrë parasysh aftësinë ose paaftësinë e tyre.

Fondacioni drejtohet nga Olenka Villarreal, Jill Asher dhe Kris Loew dhe ndodhet në Palo Alto. Ky fondacion u hap për publikun në prill 2015, dhe reklamohet si një shesh lojrash për të gjitha llojet e njerëzve, kështu që Apple i shikoi ata për të kryer këtë donacion i rëndësishëm ekonomik prej $ 250.000.

Një nga themeluesit e Urës Magjike, Olenka Villareal, bëri një deklaratë për media pasi mësoi për donacionin e bërë nga Apple:

Duke kapur frymën inovative të Silicon Valley, Innovation Zone ofron përvoja unike dhe interaktive të lojrave duke përdorur teknologji, art dhe dizajn për të stimuluar të gjitha shqisat njerëzore në një mënyrë krejt të re. Thendrra e ndërtimit të hapësirave të reja magjike ku çdokush nga të gjitha aftësitë mund të ndiejë se liria përmes lojës është bërë realitet falë kompanive si Apple dhe partnerëve tanë të tjerë të cilët janë kaq të përkushtuar ndaj këtij komuniteti, banorëve dhe vizitorëve të tyre.

Nuk ka shumë më shumë për të treguar në lidhje me këtë lloj lëvizjeje që Apple bën, pasi bëhet fjalë për investime të fondeve të humbura por që kontribuojnë në atë njerëzim që kompania ka në lidhje me këto subjekte, fondacione dhe organizata jofitimprurëse. Mundësia e hyrjes është pika kryesore e të gjitha produkteve të Apple dhe pa dyshim që kjo mund të shihet në macOS dhe iOS, atëherë duhet të shtojmë këtë lloj donacionesh të herëpashershme dhe mjaft të vazhdueshme të bëra nga firma dhe kemi një kombinim perfekt.

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.