DiRT Rally i disponueshëm në Mac App Store për vetëm 17,99 euro për një kohë të kufizuar

Megjithëse platforma desktop e Apple nuk duket se tërheq një numër të madh të zhvilluesve për shkak të kufizimeve të grafikëve, kohë pas kohe mund të gjejmë lojën e nivelit të çuditshëm që bën ardhjen e saj në këtë platformë. Vitin e kaluar erdhi DiRT Rally, një lojë fantastike garash për mitingje, ku duhet demonstrojmë aftësitë tona të vozitjes.

DiRT Rally nuk është i disponueshëm vetëm në Mac App Store, por gjithashtu mund ta gjejmë në faqen e internetit të zhvilluesit, Feral Interactive si dhe në Steam. Çmimi i tij i zakonshëm në Mac App Store është 34,99 euro, një çmim që për disa ditë është ulur në 17,99 euro, një ofertë që nuk do të jeni në gjendje ta humbni nëse do ta prisnit.

Për të ditur se çfarë na ofron Rally DiRT, duhet të hedhim një vështrim në përshkrimin e tij:

DiRT, saga ikonike e tubimit nga studioja e specializuar në garat e garave Codemasters, vjen në macOS me lojë të pakonkurueshme, me të cilën mund të fitoni vetëm nëse rrezikoni. Shtrëngohuni lart dhe shpejtoni përgjatë rrugëve më të rrezikshme në botë, nga pyjet e dendura me pisha të Uellsit deri në kodrat e thepisura greke.

Duhet të kihet parasysh, siç është bërë e zakonshme në këtë lloj lojërash të gjeneratës së ardhshme, kërkesat minimale që loja të jetë në gjendje të demonstrojë atë që është e aftë të na ofrojë, ato mund të rrëshqasin nga duart e disa përdoruesve që deri më sot ata të vazhdojnë të përdorin pajisje me më shumë se pesë vjet në treg.

L kërkesa minimale të lojës janë:

  • Procesori Intel Core i1.8 3GHz
  • macOS 10.13,
  • 8 GB RAM
  • Kartë grafike 1GB Nvidia 650/2 GB AMD Radeon M290 / Intel HD 4000 ose më e lartë.

Loja është në përputhje me të gjitha këto Mac:

  • Të gjithë MacBook Pro 13 ”të lëshuar që nga Mesi i 2012
  • Të gjithë MacBook Pro 15 ”të lëshuar që nga Mesi i vitit 2012 me një kartë grafike 1 GB ose më të mirë
  • Të gjithë Mac Minis të lëshuar që nga fundi i vitit 2012
  • Të gjitha iMac 21,5 ”të lëshuara që nga fundi i vitit 2013
  • Të gjitha iMac-et 27 ”të lëshuara që nga fundi i vitit 2012 me një kartë grafike 1 GB ose më të mirë
  • Të gjithë Mac Pro të lëshuar që nga mesi i vitit 2010 me 7950 AMD (Edicioni Mac)

Çmimi i zakonshëm i DiRT Rally është 34,99 euro, por për një kohë të kufizuar, zhvilluesi nuk ka specifikuar se sa do të zgjasë oferta, ne do të jemi në gjendje ta marrim atë për vetëm 17,99 euro.

DiRT Rally (Lidhja e AppStore)
DiRT Rally19,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.