Paketat e aplikacioneve të Mac App Store nuk do të vonojnë shumë për tu ofruar

Paketat ose paketat e aplikacioneve u lejojnë zhvilluesve të ofrojnë aplikacione dhe lojëra së bashku me zbritje interesante. Apple filloi të ofronte paketa aplikacioni në iOS në 2014. 5 vjet më vonë, ky opsion duket se do të jetë i disponueshëm në Mac App Store.

Të martën e kaluar, kompania me bazë në Cupertino njoftoi përmes faqes së zhvilluesit që së shpejti do të fillojë të pranojë pako aplikacionesh. Në iOS App Store, ne kemi në dispozicion një numër të madh të aplikacioneve dhe lojërave nga i njëjti zhvillues, një numër që vështirë se e gjejmë në Mac App Store.

Në faqen e zhvilluesit të Apple, mund të lexojmë:

Paketat e aplikacioneve e bëjnë të lehtë për klientët të blejnë deri në 10 nga aplikacionet e tyre në një blerje të vetme. Dhe tani, ju mund të krijoni aplikacione të bashkuara për Mac ose aplikacione falas që ofrojnë një pajtim rinovues automatik për të hyrë në të gjitha aplikacionet në pako. Mësoni si të konfiguroni paketat e aplikacioneve dhe t'i tregtoni ato në mënyrë efektive në faqen e produkteve të Dyqanit tuaj të Aplikacioneve.

Përveç kësaj, Apple gjithashtu ofron një udhëzues për zhvilluesit e interesuar të ofrojnë pako aplikacionesh, ku mund të shohim të gjitha aspektet që duhet të marrim parasysh për të krijuar këtë lloj paketash, ikonat që do të shfaqen në paketat që krijojnë zhvilluesit, përshkrimin, pamjet e ekranit, fjalët kyçe ...

Për momentin data e përafërt e fillimit nuk është specifikuar të kësaj metode të re që Apple i vë në dispozicion të zhvilluesve për të qenë në gjendje të ofrojnë aplikacionet e tyre me çmime të reduktuara për sa kohë që blihen së bashku me aplikacione të tjera.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.