Tweetbot është azhurnuar për Mac në versionin 2.5 me përmirësime të mëdha

Në këtë rast, aplikacioni për përdoruesit e këtij klienti Twitter për Mac merr përmirësimet që Tapbots ka implementuar në të njëjtin aplikacion për përdoruesit e iOS. Të gjitha këto përmirësime janë vërtet interesante për sa i përket funksionalitetit të aplikacionit, ne gjithashtu kemi përmirësime në sigurinë e aplikacionit dhe korrigjimin e gabimeve që tani do t’i shohim, prandaj rekomandojmë azhurnimin sa më shpejt të jetë e mundur. Në këtë version 2.5 aplikacioni shton, ndër veçori të tjera të reja, ajo që mund të themi është më e rëndësishmja, kur i përgjigjemi një cicërimi emrat e përdoruesve të cilëve po u përgjigjemi ato nuk llogariten më drejt 140 karaktereve që kemi në dispozicion.

Në këtë kuptim, përveç përmirësimit të rëndësishëm në numërimin e karaktereve që kemi në dispozicion për një cicërimë, azhurnimi shton edhe përmirësime të tjera të rëndësishme për përdorimin e aplikacionit. Disa ditë më parë Twitter shtoi një API i ri që lejon dërgimin e imazheve përmes DM (Mesazh Direkt) dhe me këtë version të ri tani mund ta përdorni këtë mundësi nga aplikacioni Tweetbot. Për më tepër, problemet ose gabimet në aplikacion korrigjohen gjithashtu:

  • Rregulluar një problem ku Tweetbot në ekran të plotë nuk do të përshtatet me rezolucionin e ekranit
  • Rregulloi një përplasje që ndodhi kur shikonte koleksionet e një përdoruesi
  • Rregulluar një problem në pamjen e tweets me imazhe të shumta

Me pak fjalë, një seri përmirësimesh interesante për të cilat është e mirë aplikacioni që ka një çmim prej 10 eurosh sot, por vërtet nëse jeni përdorues aktiv i këtij rrjeti social, ju rekomandojmë që të funksionojë shumë mirë.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.