Twitterrific për Mac shton një shtesë për të shpërndarë përmbajtje përveç lajmeve të tjera

Për disa muaj, zhvilluesit kryesorë të aplikacioneve Twitter kanë parë që aplikacionet e tyre të ndalojnë së shfaquri njoftime, një funksion që Twitter kufizohet vetëm në aplikacionin zyrtar, dhe unë them kufizime vetëm sepse megjithëse është e vërtetë që zhvilluesit e palëve të treta mund ta mundësojnë atë, ata duhet të ofrojnë aplikimet e tyre në formën e një pajtimi mujor prej rreth 20 euro, për shkak të asaj që kërkon kompania e Jack Dorsey.

Me këtë lëvizje, Twitter ka dashur të sigurojë që numri i përdoruesve të cilët braktisni aplikimet e palëve të treta, aplikacione që nuk tregojnë reklamë, për të përdorur atë vendas ose shërbimin në internet, në rastin e kompjuterëve. Pavarësisht nga kjo pengesë, të dy Tweetbot dhe Twitterrific vazhdojnë të azhurnojnë dhe shtojnë veçori të reja në versionet e iOS dhe macOS.

Azhurnimi i fundit i ofruar nga aplikacioni Twitterrific për Mac na ofron një shtrirje, një shtrirje përmes së cilës ne mund të ndajmë nga çdo aplikacion vendas që shfaqet në rrjetin social Twitter përmes aplikacionit Twitterrific.

Për të mundësuar shtesat Twitterrific, duhet të përdorni Preferencat e sistemit> Shtesat dhe klikoni në Menunë e Ndarjes, më vonë duke aktivizuar skedën në kolonën e djathtë. Në këtë mënyrë, sa herë që klikojmë në butonin e ndarjes nga aplikacionet vendase macOS, do të shfaqet opsioni për të ndarë përmbajtjen përmes Twitterrific.

Një tjetër risi që gjejmë në versionin 5.3.7 të Twitterrifc gjendet në mundësinë e kaloni automatikisht midis një teme të lehtë dhe të errët, një opsion që përdoruesit e këtij aplikacioni sigurisht do ta vlerësojnë shumë kur e përdorin atë me pak ndriçim të ambientit ose thjesht sepse u pëlqejnë më shumë ngjyrat e zeza sesa ngjyrat e errëta në aplikacione.

Twitterrifc ka një çmim në Mac App Store prej 8,99 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.