Video Plus - Redaktues filmi, i disponueshëm për vetëm 1 euro për një kohë të kufizuar

Kur bëhet fjalë për redaktimin e videove tona të preferuara, dhe për sa kohë që duam të bëjmë një punë të mirë redaktimi, Apple na e bën iMovie plotësisht të disponueshëm. Nëse duam të modifikojmë video në një mënyrë profesionale dhe të komplikojmë shumë jetën tonë, ne mund të zgjedhim Final Cut Pro, një nga aplikacionet më të mira për redaktimin e videos në treg.

Por nëse është ajo që duam të bëjmë vërtet modifikoni disa vlera të videos, të tilla si shkëlqimi, ngopja, shtimi i filtrave ose efekteve ... në Mac App Store mund të gjejmë një numër të madh të redaktorëve të videos për disa euro. Ndër të gjitha ato që janë në dispozicion, sot ne nxjerrim në pah Video Plus - Movie Editor, një redaktues video që deri nesër më 31 gusht, është në dispozicion në dyqanin e aplikacioneve Apple për vetëm 1,09 euro.

Karakteristikat kryesore të Video Plus - Redaktuesi i Filmit

 • Ne mund të rregullojmë shkëlqimin, ekspozimin, kontrastin, ngopjen, vlerat RGB ...
 • Gjithashtu na lejon të shtojmë filtra bardh e zi, sepia, vizatime, pikturë vaji, efekt vinje, efekt pixelated, efekt periodik ...
 • Ndrysho madhësinë e videos
 • Rotate video
 • Shtoni efektet e turbullirave në video
 • Shtoni filigranë, në formën e tekstit duke vendosur madhësinë, shkronjën dhe ngjyrën e shkronjës. Gjithashtu na lejon të shtojmë efekte në tekst në formën e një uji për ta bërë atë më të dukshëm dhe mund ta vendosim kudo në video.
 • Ne gjithashtu mund të shtojmë një imazh në formatin jpg ose png në video si një ujëra, një imazh që ne mund ta shkallëzojmë për t'iu përshtatur nevojave tona.
 • I pajtueshëm me formatet mov, m4v, mp4, 3gp dhe 3g2.

Video Plus, ka një vlerësim mesatar të 4,5 yjeve pasi ka marrë 29 komente. Çmimi i tij i zakonshëm është 5,49 euro, kërkon OS X 10.10 dhe është i pajtueshëm me procesorët 64-bit, diçka që duhet ta marrim parasysh kur investojmë para në aplikacione, pasi që nga viti 2019, versioni tjetër i macOS Mojave, do të na lejojë vetëm të ekzekutojmë Aplikacione 64 bit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.