Mojave Compatible VMware Fusion 11 Arrives and Optimizations Hardware

Programi popullor për të virtualizuar sistemet operative për Mac, VMware Fusion 11 sapo është azhurnuar, duke u bërë i pajtueshëm me Mojave dhe sjelljen e performancës më të mirë në përgjithësi të aplikacionit me përmirësime në pjesën e brendshme të programit.

Strategjia e zgjedhur nga VMware Fusion në versionin 11 ka qenë përputhja e përputhshmërisë me Mojave, një ditë pas lansimit të sistemit operativ desktop të Apple për 12 muajt e ardhshëm. Konkurrenti juaj Parallels Desktop na tregoi përkushtimin e tij për t'u integruar me Mojave rreth një muaj më parë. Prandaj, tani mund të virtualizojmë Windows 10 ndër të tjera me VMware Fusion 11.

Por lajmet nuk mbarojnë me kaq. VMware Fusion do të përfitojë nga përmirësimet në versionin e fundit të Metalit, të cilin ne i njohim si Metal 2, si dhe pajtueshmërinë me DirectX 10.1. Puna me VMware Fusion është shumë e lehtë. Para së gjithash, një menu e aplikacioneve shfaqet në shiritin e menusë Finder me të gjitha sistemet operative të disponueshme (logjikisht, ne duhet të kemi licencën tonë për këtë sistem) dhe ne mund ta njohim drejtpërdrejt statusin e tyre.

Cilësimet e tjera na lejojnë të ndryshojmë shpejt, përmes shkurtoreve, mënyrat e shfaqjes sistemi operativ, ose rindizni sistemin operativ. Alsoshtë gjithashtu e mundur ekzekutoni aplikacione windows vetëm me një klikim, pa pasur nevojë të hapni dritaret plotësisht. Më në fund, ky version lejon rregulloje Shiritin e Prekjes në modelet e mbështetura.

Nga ana e sigurisë dhe estetikës, ekipi i VMware gjithashtu ka punuar. e di përmirëson sigurinë sidomos mbi kërcënimet e tipit Spectre dhe Meltdown. Lidhur me estetikën, gjejmë një ndërfaqe e rinovuar, duke u kujdesur për çdo detaj, në mënyrë që të mos bie ndesh me mënyrën elegante të errët të Mojave.

VMware Fusion 11 është i pajtueshëm me deri në 18-bërthamë iMac Pro dhe MacBook Pro i9 nga 2018. Ne mund të gjejmë një version i brendshëm dhe një Pro. Nëse duam të fitojmë licencën për herë të parë, çmimet aktuale janë 89 € dhe 177 € për versionin Pro, dhe azhurnimi nga versionet e vjetra në atë aktual, ne mund ta bëjmë atë me çmimin 55 € ose 132 € përkatësisht për versionin standard ose atë profesional.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Izabelë dijo

  Përshëndetje, unë kam një problem me VMware Fusion 11 në Mojave që hapet vetëm kur klikon dy herë në një video (është vendosur të hapet si parazgjedhje me QuickTime) ose lloje të caktuara skedarësh, gjë që më çmend, pasi që përveç humbjes së kohës makinerinë virtuale, duhet të mbyll gjëra që hapen drejtpërdrejt dhe nuk dua ta shoh në dritare.
  Unë kam shikuar konfigurimin e MvVare dhe nuk kam asgjë me kontrollin në aplikacionet e parazgjedhura, dhe as nuk kam një aplikacion në menunë e aplikacioneve.
  Kam MacBook Pro 15 (2018) me Mojave 10.14.4
  Disa muaj më parë zgjodha ta formatoja dhe të instaloja gjithçka nga e para, në fillim mirë, por papritmas problemi u kthye.
  Le të shohim nëse dikush mund të më japë një aluzion se çfarë të bëj.
  Shumë falemnderit