Voysis, është një tjetër startup i blerë nga Apple

Siri

Në këtë rast, blerja e Voysis është e përqendruar drejtpërdrejt në inteligjencën artificiale. Kjo fillestare irlandeze supozohet të ndihmojë në përmirësimin e asistentit Siri. Asistenti i Apple ka një nivel mjaft të lartë në këtë pikë falë përmirësimeve që kompania Cupertino po zbaton me kalimin e kohës dhe në këtë rast me blerjen e startup Voysis, e cila është e specializuar në inteligjencën artificiale, gjithçka tregon se Siri do të jetë përfituesi i madh në këtë kuptim.

Siç mund ta lexojmë në mediumin e njohur Bloomberg, kjo kompani është e specializuar në Teknologjia "humanizo" në mënyrë që të duket më shumë gjuha e njerëzve dhe në këtë mënyrë të kuptohet gjithçka që i kërkohet ndihmësit në një mënyrë më njerëzore. Në këtë rast, siç themi, kjo është diçka që Apple është përmirësuar për një kohë të gjatë, por gjithmonë ka vend për përmirësime të mëtejshme. Që nga iPhone 4s kur Siri u lansua, kjo ka ndryshuar shumë, por sigurisht që duhet të ndryshojë shumë më tepër.

API-të do të ishin përfituesit kryesorë në këtë blerje dhe është se e gjithë kjo është gjithmonë në duart e zhvilluesve për të përmirësuar aplikacionet dhe mjetet, kështu që duke përdorur rrjetin nervor Wavenets që Voysis ka në fuqinë e tij, zërat dhe frazat vetë do të jenë disi më realistë sesa janë tani. Nga Apple ata nuk kanë komentuar mbi përdorimin kryesor që do t'i japin kësaj blerje por duke parë se për çfarë bëhet fjalë, është logjike të mendosh se asistenti i Siri mund të jetë përfituesi kryesor i blerjes.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.