watchOS 4.3.2 dhe tvOS 11.4.1 lëshuar zyrtarisht për të gjithë

Përveç këtyre dy versioneve të watchOS 4.3.2 dhe tvOS 11.4.1, padyshim që Apple ka lëshuar edhe versionin përfundimtar të iOS 11.4.1 për të gjithë përdoruesit. Në këto versione të reja të iOS, watchOS dhe tvOS kemi disa përmirësime në stabilitet, siguri dhe rregulluar disa probleme.

Një nga këto çështje të fiksuara në iOS 11.4.1 është ajo që parandaloi që disa përdorues të shihnin vendndodhjen e AirPods në "Gjeni iPhone tim" Por Apple i kushtoi shumë rregullime të vogla versioneve të lëshuara zyrtarisht.

Tani mund të azhurnoni të gjitha pajisjet tuaja përveç Mac

Duket se Apple dëshiron që ne të presim pak më shumë për përdoruesit e Mac dhe për momentin kemi versione të disponueshme të iOS për iPhone dhe iPad, watchOS dhe tvOS, por po na mungon macOS High Sierra. Në fakt ka të bëjë me performancën dhe përmirësimet e stabilitetit të sistemit, kështu që as ne nuk do të ankohemi shumë, por është e qartë se versioni i ri i macOS është afër të dalë për të gjithë përdoruesit.

watchOS dhe tvOS bëhen më të qëndrueshëm me këtë version të fundit të lëshuar dhe Apple po shkon drejt versioneve të ardhshme që do të fillojnë të jenë beta për zhvilluesit duke filluar këtë javë. Për tani iOS 11.4.1, watchOS 4.3.2 dhe tvOS 11.4.1 janë tani gati në pajisjen tuaj që të mund t'i shkarkoni dhe instaloni ato kur të doni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.