watchOS 6 tani është në dispozicion për shkarkim

Kompania Cupertino nuk dështoi dhe dje pasdite lëshoi ​​versionin e ri të sistemit të tij operativ iOS 13 së bashku me watchOS 6 të ri për orën inteligjente. Pjesa tjetër e versioneve të softuerëve për Macs, iPads dhe Apple TV do të duhet të presin edhe pak.

Me pak fjalë, ajo që ishte befasuese dje pasdite, përveç lansimit të iPhone të ri dhe Apple Watch OS, është se kompania njoftoi ardhjen e iOS 13.1 për pak më shumë se një javë ... Diçka e çuditshme, si dhe intriguese, por Ne imagjinoni se nuk është për shkak të ndonjë problemi të madh dhe nëse po, do të ishte lansuar sot. Në çdo rast ne tashmë kemi në dispozicion azhurnimet për iPhone dhe Apple Watch falë shiko OS 6

Në të gjithë këta muaj kemi pasur disa versione beta, mjaft, kështu që mund ta themi atë sistemi operativ i orëve dhe iPhone është mjaft i lëmuar. Në orët e para pas fillimit të tij zyrtar nuk ka ankesa të mëdha në operacion dhe gjithçka duket se funksionon mirë.

Artikulli i lidhur:
Si të instaloni watchOS 6 në Apple Watch

Rekomandohet në këto raste që të azhurnoni pajisjen tuaj të kyçit sa më shpejt të jetë e mundur dhe të filloni të shijoni versionet e reja. Mos harroni se për të azhurnuar orën duhet ta keni iPhone të azhurnuar në versionin e fundit, vetëm dje ju treguam në një artikull të vogël gjithçka që duhet të dini për të azhurnuar në watchOS 6, ne e lëmë atë pikërisht mbi këto rreshta me një lidhje në rast ju e patë atë Tani prek shijoni të rejat në këtë version të watchOS 6, kështu që mos prisni më gjatë dhe shtypni instalimin nëse keni ndonjë model të Apple Watch Series 3 ose 4, Seritë 1 dhe Seria 2 do të dalin në treg për disa ditë. Logjikisht Seritë 0 janë lënë jashtë azhurnimit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.