WhatsApp vazhdon të kundërshtojë vetveten çdo javë që kalon

Një e metë e sigurisë në WhatsApp ju lejon të lexoni të dhëna nga Mac-i juaj

Ne jemi të qartë se WhatsApp "nuk mund të përdoret" në Mac, por është e vërtetë që të gjithë përdoruesit e kanë përdorur këtë aplikacion mesazhesh për një kohë të gjatë në të gjitha pajisjet celulare që kemi, qoftë iPhone apo pajisje Android. Kupon, Shumë prej jush do të thonë se ekziston ueb WhatsApp për Mac dhe çdo PC, por është e vërtetë që ka pak përdorim të paktën personalisht nuk e përdor fare Unë gjithmonë përdor iPhone tim për t'u përgjigjur mesazheve.

Epo, duket se aplikacioni WhatsApp që i përket siç e dini të gjithë në Facebook, ka një dilemë ekzistenciale me kushtet e privatësisë dhe pranimin e tyre nga miliona përdorues të saj.

Duket tani përsëri dhe tjetri e kthen aplikacionin WhatsApp sapo ka konfirmuar se nuk do të kufizojë funksionet tek përdoruesit të cilët nuk pranojnë kushtet e tij të konfidencialitetit. Këto kushte lejuan Facebook të merrte të dhëna WhatsApp dhe anasjelltas, por në deklaratën e fundit kjo u tha:

Për shkak të polemikave që lindën pas ndryshimeve në politikën e privatësisë të WhatsApp, ne duam ta bëjmë të qartë se nuk do të kufizojmë funksionalitetin e funksionimit të WhatsApp për ata përdorues që nuk kanë pranuar ende azhurnimin e kushteve të reja Politika e privatësisë.

Duke folur personalisht, unë jam përdorues i WhatsApp praktikisht me detyrim, ashtu si shumë prej jush pasi që më pëlqejnë më shumë aplikacionet e tjera, por shumica dërrmuese e përdorin këtë për të dërguar mesazhe. Duke thënë këtë, duhet thënë se në rastin tim personal, unë nuk i pranova kushtet dhe politikën e privatësisë së WhatsApp pavarësisht se nuk kisha as Facebook, por ishte diçka që më dukej e padrejtë pasi ata nuk ishin të interesuar për çfarë Kontakte ose me me të cilin unë flas përmes WhatsApp. Qoftë ashtu si mundet kushtet ndryshojnë çdo 2 × 3 dhe «ajo që tani është e bardhë nesër do të jetë e zezë» për WhatsApp.

Të gjithë ata që kanë pranuar tashmë kushtet e privatësisë të vendosura nga aplikacioni nuk mund të bëjnë asgjë tani, tani për tani pjesa tjetër do të duhet të vazhdojnë të shtypin X për të mos pranuar ato dhe duket se kjo nuk do të ketë pasoja afatshkurtra do të shohim më vonë se çfarë do të ndodhë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.