Xcode konfirmon 2 GB RAM të iPhone 6S dhe 6S Plus dhe 4 GB RAM të iPad Pro

iPhone 6s Ram

Hamza sood ka përdorur me zgjuarsi Xcode për të treguar specifikimet e produkteve që Apple po lançon dhe ka përdorur Xcode 7 GM për të konfirmuar thashethemet që rrethojnë iPhone 6S, iPhone 6S Plus dhe iPad Pro. iPhone 6S, iPhone 6S Plus kanë 2 GB RAM, 1 GB mbi iPhone 6, iPhone 6 Plus dhe iPad Pro ka 4 GB RAM, një rritje 100% nga 2 GB RAM në çipin A8X të iPad Air 2.

Përmirësimi i RAM-it për iPhone ka pasur pak vonesë në të gjitha produktet e Apple (është kritikuar jashtëzakonisht nga përdoruesit e android), pasi aplikacionet që ekzekutohen shpesh në harduer aktual kanë nevojë për më shumë energji, veçanërisht në iPhone 6 Plus. RAM ndikon në numrin e aplikacioneve që pajisja mund të ruajë në kujtesë njëkohësisht, midis më shumë funksioneve. Kjo shpesh shihet përmes numrit të skedave që Safari mund të hapë para se të duhet të ringarkoni një faqe në internet. Më shumë RAM ofron një përvojë më të mirë në të gjithë sistemin. IPhone ishte lënë me 1 GB RAM që kur iPhone 5 u prezantua në 2012.

Siç të kam shkruar Ky artikull, Adobe zbuloi specifikimet e iPad Pro javën e kaluar në një njoftim për shtyp në lidhje me programin e ri që kishte prezantuar në Keynote. RAM-i është gjithashtu jetik në ofrimin e një përvoje multitask optimale, ku përdoret ekrani i ndarë me iOS 9.

Çfarë mendonit për këtë lajm të shkëlqyeshëm?.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.