Youtube TV filloi zyrtarisht për Apple TV

YouTube TV

Gjatë gjithë ditës së djeshme lansimi i shumëpritur i aplikacionit të ri Apple TV nga YouTube: YouTube TV. Në një përpjekje për të zgjeruar horizontin e përmbajtjes së ofruar nga Apple në dyqanin e saj për Apple TV, YouTube ka krijuar një aplikacion të përmirësuar me një pamje shumë të hijshme dhe efikase për këtë pajisje, diçka që ka pritur gati një vit.

Ky aplikacion, arrin pikërisht në kohë për Shtetet e Bashkuara për ngjarjen e njohur të Super Bowl, i cili do të mbahet këtë 4 Shk. YouTube ka bërë një përpjekje të vazhdueshme gjatë javëve të fundit për të arritur në kohë për ngjarjen e shumëpritur, një nga më të shikuarat nga njerëzit në botë, dhe që gjeneron marzhe më të larta fitimi në vendin e Amerikës së Veriut.

YouTube TV 2

Shërbimi i drejtpërdrejtë i videos i ofruar nga YouTube TV, me çmim 35 dollarë në muaj, ofron pajtim në programet televizive të ABC, CBS, Fox, NBC, Disney, ESPN, dhe shumë më tepër. Me më shumë se 40 kanale, duke përfshirë programe dhe sporte të drejtpërdrejta, si dhe lajme, ai gjithashtu ofron hapësirë ​​të pakufizuar DVR dhe lejon hyrjen në llogarinë e përdoruesit përmes reve nga çdo vend ose pajisje, duke qenë në gjendje të përdorni përmbajtjen e ruajtur të saj sa herë që dua

YouTube TV u nis në prill të vitit të kaluar, si një shërbim premium i transmetimit të drejtpërdrejtë në gjendje të konkurrojë me oferta të tilla si Sling TV, Hulu dhe Playstation Vue, të gjithë ata të implantuar më parë në pajisjen Apple.

Aplikim tani është në dispozicion për shkarkim nga App Store Apple TV për modelet e gjeneratës 4 dhe 5. Siç mund ta shihni në imazhe, aplikacioni ka një stil delikat të Google dhe është me të vërtetë praktik dhe funksional për qëllimin e tij. Shpresoj që ju pëlqen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.