Zinxhironi skedarët tuaj të kompresuar me RAR Extractor Expert

Aplikacionet që na lejojnë të kompresojmë skedarët dhe dokumentet ata kanë qenë me ne për shumë vite. Një nga më të njohurit gjatë viteve 90 në MS-DOS dhe Windows ishte ARJ, një format që me kalimin e kohës u zhduk nga tregu, për tu kanibalizuar nga formati ZIP.

Por formati ZIP nuk është formati i vetëm i ngjeshjes që përdoret aktualisht për të kompresuar skedarët në mënyrë që t'i ndajë ato më lehtë. RAR, 7Z, TAR dhe shumë të tjerë janë formatet që ne mund t'i gjejmë në baza ditore. Për të dekompresuar të gjithë kemi në dispozicion shumë aplikacione në Mac App Store.

Likelyshtë e mundshme që nëse punoni rregullisht me këto lloj skedarësh, tashmë keni një aplikacion të preferuar për të qenë në gjendje të përdorni informacionin që është brenda. Sot po flasim për një aplikacion më shumë të quajtur RAR Extractor Expert, një aplikacion që bën të njëjtën gjë si e gjithë kjo, por tërheqja kryesore e të cilit është se është në përputhje me mënyrën e errët që ka ardhur nga dora e macOS Mojave.

Për pjesën tjetër, RAR Extractor Expert, na lejon të dekompresojmë formatet kryesore të kompresimit, ndër të cilat gjejmë: RAR, 7Z, ZIP, TAR, GZ, LHA, JAR, BZ2, SIT përveç shumë të tjerëve. Kjo gjithashtu na lejon të dekompresojmë skedarët që mbrohen me anë të një fjalëkalimi dhe në grupe, një funksion ideal që na lejon të injorojmë dekompresimin nëse numri i skedarëve që duhet të dekompresojmë është shumë i lartë.

RAR Extractor Expert është në dispozicion për shkarkim falas përmes lidhjes që lë në fund të artikullit. Nëse duam të eleminojmë kohën e pritjes ndërmjet secilës dekompresim, mund të përdorim blerjen brenda aplikacionit që na ofron aplikacioni dhe që ka një çmim prej 1,09 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.