Çfarë të bëni nëse iPhone ose iPad juaj nuk renditet në aplikacionin Maps në OS X Mavericks

udhëzime-harta-iphone-0

Me ardhjen e Mavericks disa kohë më parë në shumicën e Mac-ve, Maps u prezantua gjithashtu si aplikacioni i paracaktuar i sistemit ku më parë ishte vetëm ekskluziv për iOS, kështu që ne gjithashtu mund të kontrollonim udhëzimet ose rrugët me një aplikacion vendas në sistem pa pasur nevojë të të përdorë çdo mjet tjetër. Kjo është arsyeja pse opsioni për të ndarë me pajisjet tona iOS, ose në iPhone ose iPad, adresa e një vendndodhje specifike ishte gjithashtu e integruar në mënyrë që ajo menjëherë të shfaqet në ekranin e kyçjes dhe të na udhëzojë drejt tij.

E gjithë kjo është në rregull derisa të shohim se për ndonjë arsye të pashpjegueshme pajisjet tona janë zhdukur nga opsioni i ndarjes së Hartave Mavericks, kështu që ne nuk do të jemi në gjendje të bëjmë asgjë pasi pajisjet nuk mund të shtohen nga ajo menu.

udhëzime-harta-iphone-3

Nëse gjendemi në këtë situatë zgjidhja është e thjeshtë. Do të na duhet vetëm të shkojmë te preferencat e sistemit nga menyja e sipërme e majtë  dhe të zgjedhim opsionin iCloud për të mbyllur llogarinë, kjo do të shkaktojë paralajmërime të shumta në një mënyrë pop-up që do të na hedhë duke na thënë që kontaktet do të jenë humbur, llogaria jonë e postës në postë, përkujtesa ... mos u shqetësoni pasi sa më shpejt që të regjistroheni përsëri, gjithçka do të rikuperohet siç kishim më parë në mënyrë që hapi tjetër të përfundojë mbylljen e gjithçkaje dhe të futni përsëri kredencialet tona për të kthyer iCloud përsëri në

udhëzime-harta-iphone-1

Ky dështim nuk është zakonisht i zakonshëm, edhe pse mund të jetë rasti sepse, siç e dimë tashmë, gjithçka varet nga shërbimet që kemi aktivizuar në re dhe nga mënyra se si sillen këto shërbime, kështu që mund të jetë rasti që vuan disa mete nga koha ne kohe.

udhëzime-harta-iphone-2

Më shumë informacion - Apple i zgjeron qytetet në 3D nga aplikacioni Maps


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.