MacOS High Sierra 5 beta 10.13.3 është tani në dispozicion për zhvilluesit

Dhe është se kanë kaluar 7 ditë nga lansimi i versionit të mëparshëm beta për zhvilluesit e macOS Lartë Sierra 10.13.3 dhe Apple nuk lirohet. Versionet beta arrijnë në kohë për takimin e tyre dhe në këtë rast dita e zgjedhur është e marta, ashtu si javën e kaluar.

Në vetë versionin, nuk ka shumë detaje në tryezë por nuk pritet të shtojë ndryshime të mëdha krahasuar me versionin e mëparshëm. E sigurt është që kjo macOS beta 5 e re shton tipiken Rregullimet e defekteve në kod dhe përmirësimet e stabilitetit të sistemit.

Apple nuk është i komplikuar dhe dëshiron ta bëjë versionin tjetër të macOS sa më të qëndrueshëm që të jetë e mundur për të arritur në muajin qershor dhe të jetë në gjendje të lëshojë disa lajme për sistemin operativ të Mac-së. Duhet të themi se kohët e fundit ato nuk janë shumë të mira që nga Cupertino me versionet zyrtare dhe këto vijnë me disa gabime që nuk mund të lejohen, prandaj korrigjimet në versionet për zhvilluesit janë të rëndësishme.

Në fund të fundit ne shpresojmë që versionet e reja zyrtare të mos vijnë me probleme të mëdha dhe të jetë një azhurnim i qetë në çdo mënyrë. Mos harroni se versioni i ri për zhvilluesit është tashmë i disponueshëm në faqen e internetit të Apple për ata që kanë një llogari zyrtare, për momentin versioni beta nuk është i disponueshëm për përdoruesit që janë në programin e versioneve publike, por është e mundur që në disa të ardhshme orë do të lirohet. Apple vazhdon të bëhet më mirë në shumë mënyra dhe më keq në të tjera, por mos e humbni mundësinë për të lëshuar beta të reja për zhvilluesit për të punuar dhe ndihmojini ata të përmirësojnë sistemin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.