iSafe, një aplikacion për të ruajtur informacionin tonë konfidencial

isafe-app

Sot do të shohim një aplikacion interesant që është relativisht i ri në Mac App Store (nisur më 23 korrik) dhe që shpallim në llogarinë tonë të Twitter SoydeMac të njëjtën ditë të nisjes që nga mund të shkarkohet falas për një kohë të kufizuar. Tani pas disa ditësh pas fillimit të tij, ky aplikacion Ka një çmim prej 1,99 Euro Dhe mund ta themi pasi ta provojmë se nëse dëshironi të keni një aplikacion për të mbajtur shënimet, fjalëkalimet, adresat e postës elektronike, etj, ky mund të jetë një aplikacion i mirë me një çmim jo shumë të lartë.

Kështu që askush nuk mund të ketë qasje në përmbajtjen që kemi ruajtur në aplikacionin iSafe, ai përdor metodën e kriptimit AES 256-bit që do të mbrojë të gjithë përmbajtjen e saj. Përveç që na lejon të ruajmë dokumentet, fjalëkalimet ose shënimet tona të shkruara për momentin, është i pajtueshëm me aplikacione të tilla si Evernote, Dropbox, FlieDrop, dhe gjithashtu lejon bëni një kopje të sigurisë të përmbajtjes me iCloud ose në një Hard Drive.

aplikimi-isafe-1

Operacioni është mjaft i thjeshtë, është mjaft intuitiv dhe me një ndërfaqe të hijshme na ofron atë që na duhet. Pasi të shkarkohen, ne thjesht duhet të krijojmë një 'fjalëkalimi kryesor'Me këtë fjalëkalim mund të përdorim të gjithë përmbajtjen që kemi ruajtur dhe pa të askush nuk mund të ketë qasje në të.

Ky aplikacion me të vërtetë përmbush misionin e tij në mënyrë të përsosur dhe për ata prej nesh që gjithashtu kemi një iPhone, ne kemi mundësinë e blerjes aplikacioni iOS dhe sinkronizoni ose modifikoni të gjithë informacionin. Se nëse, çmimi është 1,99 euro gjithashtu.

aplikimi-isafe-2

Kërkesat minimale janë OS X 10.8 ose më i vonë, procesor 64-bit, ka madhësi 1.4 MB dhe gjuha është anglisht ose gjermanisht.

Më shumë informacion - Feedly nis shërbimin e tij të pagesave për kërkime më të mira dhe më shumë siguri


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.