15 vjet dhe më shumë se 270 milionë dollarë falë lidhjes së saj me (RED)

Produkti Molla e Kuqe

Apple është një kompani teknologjike. Ne të gjithë e dimë atë. Ajo që është e pamohueshme është gjithashtu se është një kompani që dëshiron të shkojë një hap më tej dhe këtë e dëshmojnë angazhimet e saj të ndryshme. Dëshiron të bëhet neutral në Emetimi i karbonit në 2030. Termat e ardhshëm 10 vjet përpara, por jo të gjitha janë premtime. Mbani në mend se ju tashmë keni përvojë të ngjashme gjyqësore. Mos merrni asgjë më shumë dhe asgjë më pak 15 vjet duke ndihmuar të tjerët me donacione periodike parash për të ndihmuar kërkimin në përpjekje për të çrrënjosur SIDA-n, veçanërisht në Afrikë. Dhe është në atë kontinent ku ajo vazhdon të kthehet tani si një kompani me pandeminë e krijuar nga COVID-19.

Apple ka pesëmbëdhjetë vjet që bashkëpunon me shoqatën (RED) për të gjetur një zgjidhje për këtë plagë që është SIDA. Sidomos në vendet më në nevojë. Paratë që Apple mbledh me shitjen e produkteve të kuqe, janë të destinuara për studimin e zhdukjes së kësaj sëmundjeje. Gjithashtu, gjatë viteve 2020, 2021 dhe 2022 po ndahen para për zbutjen e pasojave katastrofike jo vetëm shëndetësore, por edhe ekonomike dhe sociale. ka gjeneruar pandeminë e Coronavirus në mbarë botën, por veçanërisht në kontinentin afrikan.

Në fakt, Apple do të vazhdojë të kontribuojë në shëndoshjen e atij fondi kundër pandemisë duke alokuar 50% e fitimeve që fitohen me shitjen e atyre produkte të përzgjedhura.

Deri më sot është kanë arritur të mbledhin afër 270 milionë dollarë dhe për këtë arsye shoqata (RED) dhe Apple donin ta festonin së bashku atë bashkim me një video të ngarkuar në kanalin e shoqatës në YouTube. 

(RED) dhe Apple kanë një histori të përbashkët në luftën për t'i dhënë fund HIV / AIDS. Si një partner (RED) për 15 vjet, Apple ka mbledhur afro 270 milionë dollarë për Fondin Global përmes shitjes së pajisjeve dhe aksesorëve (PRODUCT) RED. Me COVID-in që kërcënon të zhbëjë përparimin e bërë deri më sot në luftën kundër SIDA-s, Apple ka angazhuar klientët e saj në luftën kundër të dy pandemive gjatë gjithë vitit dhe në periudha kyçe gjatë gjithë vitit. App Store, integrimet e Apple Pay dhe angazhimi i punonjësve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)