Apple "i jep një shuplakë" Hyundai për bisedat shumë

Apple Car

Firma e makinave Hyundai ajo nuk është mësuar të merret me Apple dhe nuk është në dijeni të sekretit që vjen me trajtimin e projekteve të reja me njerëzit e Cupertino. Në një mënyrë të pafajshme, Apple sapo mori "një shuplakë" për botimin se të dy firmat u ribashkuan javën e kaluar.

Tani Hyundai tashmë e di që nga takimet e radhës që ka me Apple, (nëse ka ndonjë), nuk do të jetë në gjendje të thotë një vështrim, nëse dëshiron të prodhojë atë misterioze në të ardhmen Apple Car. Ju jeni të paralajmëruar.

Në mënyrë të pafajshme (ose jo ..) Hyundai bëri një deklaratë publike javen e shkuar, duke konfirmuar se ishte në bisedat me Apple për një partneritet të mundshëm për të bërë Apple Car në një të ardhme të afërt.Pas pak pas kësaj, kompania e makinave ka tërhequr dhe lëshuar një deklaratë të re pa përmendur Apple në çdo kohë.

Prodhuesi i automjeteve sigurisht nuk është mësuar të merret me të mollë, dhe nuk është në dijeni të politikës së tij të rreptë për fshehtësinë e projekteve të tij të ardhshme. Kjo ishte ajo që Hyundai publikoi pas takimit me Cupertino:

Ne e kuptojmë që Apple është në marrëveshje me një larmi prodhuesish automobilistikësh, përfshirë Hyundai Motor. Ndërsa projekti është në fazat e tij të hershme, asgjë nuk është vendosur ende

Kjo sigurisht nuk i ka kënaqur drejtuesit e Apple, dhe pas "goditjes në dore" përkatëse dërguar nga Apple Park, Hyundai është dashur të dalë me një të ri Declaracion, kësaj here pa përmendur kompaninë e mollëve:

Ne kemi marrë kërkesa për bashkëpunim të mundshëm nga kompani të ndryshme në lidhje me zhvillimin e automjeteve elektrike autonome, por ende nuk janë marrë vendime pasi projektet janë në fazat e tyre të hershme.

Apple kërkon marrëveshje konfidencialiteti me furnitorët e saj

Apple është shumë e rreptë me rrjedhjet e projekteve të saj të reja dhe zakonisht tregon shenja kontratat e konfidencialitetit me furnitorët tuaj.

Kohët e fundit një doli në dritë. Nënshkrimi Teknologjitë e Avancuara GT kishte nënshkruar një kontratë me Apple për të furnizuar safir për ekranet e iPhone. Pas pak, prodhuesi tha që falimentoi dhe në procesin e likuidimit, u shfaq kontrata e konfidencialitetit që të dy kompanitë kishin nënshkruar, e cila thoshte se nëse GT Advanced Technologies do të dilte ndonjë informacion, do t'i duhej t'i paguante Apple 50 milion dollarë.

Kështu i shpenzon Apple, kështu që Hyundai do të duhet të jetë më i kujdesshëm herën tjetër kur do të takohet me njerëzit e Cupertino. Nëse ka një herë tjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.