Megjithëse Ekipet përmirësohen, nuk është opsioni më i mirë për macOS

Ekipet e Microsoft-it

Në mes të një pandemie globale, me të gjithë që përpiqen të kryejnë punë në internet nga shtëpia, takimet e FaceTime dhe Mac duke qenë një nga mjetet thelbësore për momentin, ekziston një program që nuk duket se është i gatshëm të vendoset akoma në macOS . Ne po flasim për Ekipet, programin Microsoft që duket se sapo shkoi mirë me Windows dhe pak më shumë. Duhet të jetë ndryshe, por për momentin është ajo që është.

Edhe pse Skuadrat janë rafinuar me një azhurnim të ri dhe gjithashtu duket se shumë gjëra janë përmirësuar, nuk duket se ndërveprimi me macOS është një prej tyre. Duket gjithashtu se Microsoft nuk ka zbuluar që ne kemi një lojtar të ri në skenë: chip M1. Po ju e dini, të paktën në reklamat e tij përpiqen të shkojnë kundër tij, por e vërteta është e madhe.

Ky azhurnim i Ekipeve të Microsoft ofron disa përmirësime thelbësore të performancës dhe zvogëlon përdorimin e përgjithshëm të burimeve. Microsoft ka konfirmuar në heshtje se po punon edhe për një azhurnim të performancës për klientin macOS, i cili bazohet në Elektron. Microsoft është në dijeni dhe aktualisht po punon për një azhurnim të ri që do të zvogëlojë përdorimin e kujtesës / CPU.

Tani, duket se ky vizion i kompanisë nuk ndahet nga përdoruesit. Të paktën nëse shikoni komentet në forume të dedikuara:

Problemi më i madh është se shumë premtime janë bërë për shumë vite që po rregullohet dhe se do të ishte i pashmangshëm ose se është rregulluar tashmë. Sidoqoftë, gjërat vazhdojnë si më parë. Besueshmëria e kompanisë për këtë çështje është e dobët

Përveç gjithë kësaj, nuk ndihmon që kompania nuk ka njoftuar se kur do të ketë një program që ia vlen të ekzekutohet në mjedis. Mac-et e reja me M1. Duket se Microsoft nuk dëshiron që Temat të funksionojnë normalisht në Mac. Mund të jetë një strategji që atyre përdoruesve të programeve t'u duhet të qëndrojnë në Windows.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.