Thashethemet tregojnë se vitin e ardhshëm do të kemi një iMac Pro Apple Silicon

iMac Pro gjithashtu rinovohet

Tani për tani i vetmi iMac Pro që kemi në treg, është që mund të blini në dyqane të palëve të treta. Apple kohë më parë e eliminoi atë nga raftet e saj dhe së bashku me iMac 21.5 janë kthyer në koleksione që ndoshta në një të ardhme të largët, mund të arrijnë vlera stratosferike. Por tani për tani, nëse doni të merrni një iMac, duhet të zgjidhni 24 inç me M1 ose 27 inç me Intel. Nëse dëshironi një mbiemër Pro, mund të zgjidhni atë macbookpro, por nëse doni desktopin, do të duhet të prisni. Thashethemet e reja tregojnë se modelet e reja do të prezantohen vitin e ardhshëm.

Thashethemet e reja pohojnë se iMac i ardhshëm i Apple mund të jetë një iMac Pro që do të vijë në gjysmën e parë të 2022. Një që mund të përfshijë një M1 Pro ose M1 Max dhe ka mundësia për të patur Face ID në ekran. Apple e hoqi zyrtarisht nga shitja iMac Pro i bazuar në Intel më 19 mars, duke e hequr produktin nga faqja e saj e internetit pasi u shit i fundit. Sipas një thashetheme të re, duket se zëvendësuesi i tij mund të jetë në rrugë për disa muaj.

Analisti @Dylandkt ka postuar një mesazh në rrjetin social Twitter duke përmendur këtë fakt. Apple po përgatitet të krijojë një «iMac (Pro)», me postimin në Twitter që propozonte që iMac-i i ardhshëm mund të jetë një model 'Pro' që do të lançohet në gjysmën e parë të 2022. Mesazhi vazhdoi duke thënë se modeli do të ishte i ngjashëm në dizajn me iMac 24-inç dhe Pro Display XDR , me një ekran mini LED dhe stendë ProMotion.

Ekrani gjithashtu do të kishte korniza të errëta. Asgjë nuk thuhet për Notch, por sigurisht që e sjell atë sidomos nëse thotë se do të sjellë Face ID, edhe pse thotë se kjo pjesë nuk është ende plotësisht e konfirmuar. Ai gjithashtu pretendon se do të përdorë një M1 Pro ose M1 Max me 16 GB memorie në modelin bazë, së bashku me 512 GB memorie. Zgjedhja e portit përfshin HDMI, USB-C, një kartë SD dhe një portë Ethernet në tullën e energjisë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)