Publikimi i AirPods Pro Lite mund të vonohet

Apple AirPods tashmë kanë çmime edhe për riparimet e tyre

Thashethemet treguan se ai së shpejti do ta bënte filloni prodhimin e AirPods Pro Lite të ri. Pas disa dyshimeve u shpreh se do të ishte në tremujorin e dytë të këtij viti. Kjo na la një afat prej prill-qershor. Një raport i ri pretendon se gjithçka e planifikuar fillimisht është më se e mundshme dhe edhe nëse afatet e prodhimit janë përmbushur, mund të jetë nuk janë hedhur në treg në datën e planifikuar. Ato do të vonohen për shkak të krizës shëndetësore dhe ekonomike të krijuar nga Coronavirus.

Ne do të duhet të presim për ngjarjet, por sigurisht Apple po përgatitet të jetë një sezon i mirë pak offside. Si shumë mijëra kompani të tjera në të gjithë botën.

Apple mund të presë për lansimin e AirPods Pro Lite derisa tregjet të stabilizohen.

Coronavirus ka pushuar prej kohësh të jetë vetëm një kërcënim shëndetësor dhe filloi të trondisë tregjet. Në thelb sepse pa njerëz që marrin pjesë në to, kompanitë nuk mund të vazhdojnë me detyrat e tyre të zakonshme. Apple nuk lirohet dhe për shkak të vendimeve të marra nga Autoritetet Kombëtare dhe Lokale, planet tuaja të fillimit mund të jenë të mërzitura në lidhje me lansimin e AirPods Pro të ri ,.

Pasi thashethemet treguan se prodhimi i kufjeve të reja filloi në tremujorin e dytë të vitit, një raport i botuar nga DigiTimes tregon se edhe nëse këto afate respektohen, ka më shumë gjasa që ato të mos lansohen në treg derisa kriza COVID-19 të stabilizohet.

Arsyeja themelore është se ka më shumë gjasa që nëse lëshohet në mes të tij, shumë blerës të mundshëm ata nuk do të shkojnë ose nuk do të jenë në gjendje të shkojnë t'i blejnë ato sepse kanë frikë se mos infektohen ose janë në karantinë.

Nuk është një supozim i egër dhe duke marrë parasysh për shembull që Apple tashmë ka marrë vendimin që WWDC i Qershorit mbahet në modalitetin onlineKjo është për shkak se kompania parashikon që të paktën situata nuk do të kontrollohet plotësisht në ato data. Ne mund ta ekstrapolojmë atë dhe nuk është shumë e rrezikshme të thuhet se këtë vit, mund të jetë një vit bosh. Vetëm koha mund të na provojë se kemi të drejtë ose ta heqim atë prej nesh.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.