Aplikues, krijoni ikonat tuaja për OS X dhe iOS

aplikacione-2

Një aplikacion që e gjejmë në dyqanin Mac App për të bërë ikonat tona dhe që ne e reklamojmë në llogarinë tonë Twitter kohët e fundit për të qenë plotësisht falas, ajo është Applicers. Tani nuk mund ta marrim më falas Por nëse doni të krijoni ikonat tuaja për aplikacione shpejt dhe lehtë, ky mund të jetë një aplikacion i mirë për të.

Ka gjithçka që ju nevojitet për të krijuar ikonat tuaja Pa u dashur të shqetësohemi shumë se si ta bëjmë atë, është me të vërtetë e lehtë për t'u përdorur, ne thjesht duhet të kemi imazhin që duam ta shndërrojmë në një ikonë dhe ta tërheqim atë në dritaren ku do të konvertohet automatikisht.

aplikues-1

Anshtë një aplikacion u përqendrua në zhvilluesit e aplikacioneve OS X dhe iOS dhe është se me këtë mjet ne do të marrim ikonën tonë në të gjitha masat e mundshme. Kjo gjithashtu na lejon të zgjedhim nëse duam që qoshet të rrumbullakosen ose nëse duam të shtojmë një reflektim në pjesën e sipërme të ikonës.

aplikues

Ndërfaqja e këtij aplikacioni është e thjeshtë dhe e kujdesshme, e shtuar në lehtësinë e përdorimit, e bën atë një alternativë për t'u marrë në konsideratë. Thjesht duhet ta instalojmë dhe kur ta hapim shtypni Skedar> E re en shiriti i sipërm i menusë së Mac-së tonë dhe filloni të krijoni ikonën tonë.

aplikues-3

Vetë aplikacioni ndryshon automatikisht imazhin që duam ta përdorim në rast se është shumë i madh ose i vogël, ky mund të jetë një problem i vogël me ndonjë imazh pasi që mund ta deformojë atë.

Ne gjithashtu mund të krijojmë një dosje me të gjithë grupin e ikonave dhe matjet e tyre të ndryshme ose vetëm një ikonë të vetme për imazhin. Aplikimi është i pajtueshëm me iCloud, kështu që ne mund t'i ruajmë ikonat tona në re në një mënyrë vërtet të thjeshtë.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Më shumë informacion - Konvertuesi i Ondesoft AudioBook për Mac


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.