Apple nxjerr në pah mënyrën e transparencës së AirPods Pro në një video

AirPods Pro

Një nga risitë më të mëdha që AirPods Pro inkorporoi, përveç pads e saj të re, ishte sistemi i Anulimi i Zhurmës. Ata me të vërtetë punojnë, logjikisht jo si supraauralët, por për madhësinë e helmetave, befason në një mënyrë shumë të mirë. Reklama e re e Apple që është publikuar përmes kanalit të saj të zakonshëm në YouTube, nxjerr në pah këtë cilësi. Epo, më shumë sesa anulimi i zhurmës, bie në sy mënyra e transparencës, e cila thotë se është më e mira për të ecur nëpër qytet.

Njoftimi i ri i Apple për AirPods Pro nxjerr në pah mënyrën e transparencës dhe thotë se është më e mira për qytetin.

Njoftimi i ri i Apple për AirPods Pro dy minutësh na transporton në një botë me muzikë të qartë dhe të thellë kur vendosim ta bëjmë këtë. Sidoqoftë, kur na duhet, ne mund të aktivizojmë mënyrën e transparencës për të ditur se çfarë po ndodh përreth nesh. Me një presion të thjeshtë në njërën nga kufjet mund ta aktivizojmë ose çaktivizojmë këtë funksion. Ju tashmë e dini që mund të konfigurohet që t'i përshtatet konsumatorit dhe se ka mënyra të tjera për të hyrë në këtë funksionalitet (nga iPhone).

AirPods Pro

Modaliteti i transparencës bën që AirPods Pro të kthehet me magji në marrës të zërit të ambientit. Duket papritur se ne kemi super fuqi dhe ne kapim më shumë nga sa normalisht do të ishim të aftë. Isshtë shumë i dobishëm sidomos kur duhet të kalojmë një rrugë të mbushur me makina ose kur duhet të flasim me dikë dhe nuk duam të heqim kufjet.

Në videon me titull AirPods Pro - Snapmund ta shijojmë këngën "The Difference" nga Flume me Toro dhe Moi dhe ia vlen të shihet. Jo vetëm për të ditur pak më shumë për karakteristikat e AirPods Pro, por për sa mirë është bërë. Shtë e vërtetë që kur aktivizoni anulimin e zhurmës dëgjoni vetëm muzikë ose podcast që vjen nga kufjet, por me sigurinë që ne mund ta çaktivizojmë atë në çdo kohë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.