Apple vazhdon të punojë nga shtëpia në pajisje të reja

Apple lançon HomePod

Tani për tani pothuajse të gjithë janë duke punuar nga shtëpia. Me përjashtim të atyre, puna e të cilëve konsiderohet thelbësore për shërbimin publik, të tjerët vazhdojnë të kryejnë detyrat e tyre në shtëpi. Inxhinierët dhe programuesit e softuerëve të Apple po bëjnë gjithçka që munden për të siguruar që gjithçka të bëhet në qershor. të përgatitur për prezantimin e pajisjeve të reja. Nga ajo që duket se po punon jo vetëm në Mac-të e reja, por edhe në HomePod dhe të tjerët.

Apple udhëzon punëtorët e saj të vazhdojnë zhvillimin e softuerit nga shtëpia

Kanë kaluar disa ditë që kur shumica e ndërmarrjeve kanë dërguar punëtorët e tyre në shtëpi për të vazhduar punën e tyre të përditshme nga atje. Apple nuk ka qenë më pak. Zhvilluesit e saj të softuerëve po bëjnë gjithçka që kanë në fuqinë e tyre në mënyrë që pajisjet e reja të mund të paraqiten në qershor.

Pa pasur një datë të konfirmuar akoma në qershor, ajo që ekziston është një email nga kompania për punëtorët e saj, ku u kujtohet marrëveshja e privatësisë që nënshkruan në ditët e tyre dhe projektet në të cilat duhet të përqendrohen:

Pavarësisht nëse jeni duke punuar në shtëpi ose në zyrë, është gjithmonë thelbësore të ruani konfidencialitetin e çfarëdo pune që është. Ndërsa punoni në distancë, përdorni të njëjtin kujdes dhe gjithmonë ruani në mënyrë të sigurt sendet dhe dokumentet konfidenciale kur nuk përdoren.

Sipas një raporti të Bloomberg, lkompania është duke punuar në versione të reja të altoparlantit HomePod, set-top box të Apple TV, MacBook Pro, iPad me buxhet, Apple Watch dhe iMac deri në fund të këtij viti

Synimi i tij është të prezantojë këto pajisje të reja qershorin e ardhshëm në konferencën WWDC, e cila ende nuk ka ndonjë datë specifike dhe të jetë hera e saj e parë në një version plotësisht online, duket se ka shumë lajme për tu ofruar përdoruesve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.