DiskTools Pro, një suitë për të pasur gjithnjë njësitë tuaja të ruajtjes

Mjetet e diskut-pro-mak-0

Nëse nuk jeni shumë të kënaqur me performancën e Mac tuaj kohët e fundit dhe topi i tmerrshëm i plazhit me ngjyrat e tij karakteristike shfaqet më shumë se sa është e nevojshme, është e mundur që sistemi mundohet të ketë qasje në burime të ndryshme Por për një arsye apo një tjetër ky proces ngadalësohet.

Një nga shkaqet më të zakonshme është zakonisht njësia e magazinimit e cila nuk po përgjigjet si duhet kështu që edhe pse në Mac defragmentimi jo aq i nevojshëm të skedarëve si në sistemet e tjera nëse është e vërtetë që nuk dëmton të qenit në gjendje të verifikoni dhe riparoni sektorë të këqij, të kontrolloni statusin SMART të disqeve, të caktoni një kopje rezervë të informacionit të caktuar ose siç kam thënë tashmë, thjesht defragmentoni.

Mjetet e diskut-pro-mak-1

E gjithë kjo bateri e provave mund të kryhet nga DiskTools Pro, një komplet mirëmbajtjeje për njësitë e magazinimit që përveç se është në gjendje të kryejë këto detyra ka edhe mundësi të tjera interesante siç është mundësia e krahasimit të disqeve, më shumë se çdo gjë për të kontrolluar nëse keni humbur performanca ose mundësia e programimit të detyrave të ndryshme, nga një kopje rezervë e një vëllimi të plotë ose një dosje specifike, si dhe të tjera që lidhen me mirëmbajtjen e pastër dhe të thjeshtë të tilla si riparimi i sektorëve ose defragmentimi i skedarëve në data dhe kohë të veçanta.

Mjetet e diskut-pro-mak-2

Në pjesën e majtë të dritares kryesore do të na shfaqen disqet e ndryshme që kemi lidhur me sistemin, nga njësitë e figurës deri te disqet fizike ose stilolapsat ku me një menu ndihmëse mund të kryejmë të gjitha detyrat e lartpërmendura. Ai gjithashtu ka një alarm në dispozicion në të cilin do të na njoftojë nëse gjendja e ndonjë prej disqeve nuk është optimale ose ka ndonjë lloj problemi. Në përgjithësi, është një suitë shumë e plotë në të cilën nuk kam humbur ndonjë mundësi veçanërisht të dobishme. Mund të shkarkohet përmes faqes në internet të MacWare në një çmimi prej 29,99 dollarë.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.