Disney + nuk ofron më muajin e provës falas

Disney +

Shërbimi argëtues streaming, Disney + ka njoftuar se përdoruesit e rinj tashmë Ata nuk do të jenë në gjendje të përfitojnë nga promovimi i një muaji falas, e cila deri tani po ofrohej. Me një çmim mujor prej 6,99 € në muaj ose 66,99 € në vit, shërbimi tani ka rreth 50 milion abonentë.

Ndryshe nga Apple TV + që ofron një vit të plotë pajtimi promovues, nëse blini ndonjë produkt të Apple, Disney + nuk do të ofrojë më promovime të ngjashme, të paktën për momentin.

Disney + Tani ka rreth pesëdhjetë milion abonentë. Shumë prej tyre filluan në shërbim falë promovimit të muajit falas që u ofrua dhe që u lansua gjithashtu në fillim të pandemisë globale (të paktën në Spanjë).

Nga ky moment e tutje, kushdo që dëshiron të regjistrohet në shërbim për herë të parë nuk do të jetë më me fat sa të mund të shijojë atë muaj falas. Kjo iniciativë është lansuar disa ditë para fillimit të premierës së filmi "Hamilton". Do të dalë në treg më 3 korrik dhe për të cilin Disney pagoi 75 milion dollarë për të marrë të drejtat.

Ne vazhdojmë të testojmë dhe vlerësojmë strategji, oferta dhe promovime të ndryshme të marketingut për të rritur Disney Plus. Shërbimi është themeluar në një propozim tërheqës çmim në vlerë që ne besojmë se ofron një ofertë tërheqëse argëtuese më vete.

Disney + numrat shoqërojnë në këtë vendimmarrje. Jo vetëm për shkak të numrit të pajtimtarëve, por sepse numri i programeve që ajo strehon është marramendëse. Asgjë nuk ka të bëjë me të Programim Apple TV +. Por sigurisht, gjithmonë është përmendur që cilësia preferohet sesa sasia.

Mund të jetë një gabim, strategjia e Apple, apo jo. Vetëm koha do ta tregojë. Por sot shërbimi i kompanisë amerikane nuk mund të përballen në fabrikën e ëndrrave Disney.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.