Dita e Tentacle, Grim Fandango dhe Full Throttle falas për një kohë të kufizuar në Mac App Store

Aventura grafike falas për Mac

Disa muaj më parë, unë botova një artikull të përqendruar në të gjithë ne që jetuam në vitet 80 dhe 90, ku shumica e lojrave që dolën në treg ishin aventura grafike. Edhe pse saga e Monkey Island, së bashku me Indiana Jones dhe Fate of Atlantis, ata ishin më të njohurit, këta tituj nuk janë rimaster.

Sidoqoftë, tituj të tjerë që erdhën edhe për atë epikë dhe nga i njëjti krijues si titujt e LucasArts nëse ata kanë pasur mundësinë të rishikohen dhe rimasterizohen në mënyrë korrekte siç është rasti me Ditën e Tentacle, Grim Fandango dhe Throttle të Plotë. Këta tre tituj, në versionin e tyre të rimarrë me Broken Age, janë në dispozicion për shkarkim falas për një kohë të kufizuar.

Dita e Tentakle Remastered

Bernard, Hoagie dhe Laverne duhet të ndalojnë Tentacle Purple (krijuar nga shkencëtari i çmendur Dr. Fred Edison) nga pushtimi i botës. Si Duke udhëtuar nëpër kohë për të shmangur villain në detyrë, ai bëhet super i zgjuar.

Dita e Ripastruar e Tentacle (Lidhja e AppStore)
Dita e Tentakle Remastered14,99 €

Fandango e zymtë rimersohet

Manny Calavera është protagonisti i kësaj historie, një kafkë që punon si agjent udhëtimesh në Departamentin e Vdekjes që dëshiron të bëhet më shumë sesa thjesht një reklamë.

Grim Fandango Remastered (Lidhja e AppStore)
Fandango e zymtë rimersohet14,99 €

Full Throttle Remastered

Full Throttle na vë në këpucët e Ben Throttle, drejtuesit të një bande motorësh të quajtur Polecats dhe i cili është i përfshirë në një komplot vdekjesh dhe, natyrisht, motoçikletash.

Remastered i plotë i gazit (Lidhja e AppStore)
Full Throttle Remastered14,99 €

Mosha e Thyer Remastered

Ky është titulli më modern i katër që janë në dispozicion për shkarkim dhe është krijuar gjithashtu nga Tim Schafer dhe Dave Grossman, dy nga krijuesit e shumë prej titujve të LucasArts.

Mosha e thyer (Lidhja e AppStore)
Broken Age14,99 €

Ne nuk e dimë sa kohë do të jenë në dispozicion për shkarkim falas, kështu që nuk duhet të vononi shumë për të përfituar nga kjo ofertë nëse dëshironi kurseni 14,99 euro që zakonisht kushton secili prej këtyre titujve, tituj që janë azhurnuar së fundmi për të qenë në përputhje me macOS Catalina.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.