Apple Park, Dreka me Tim Cook, macOS Beta 5 dhe më shumë. Më e mira e javës jam nga Mac

Edhe një të dielë jemi në Soy de Mac për t'ju kujtuar lajmet në blog që janë parë më shumë nga ndjekësit tanë. Si çdo javë për një kohë kemi pasur beta të reja se cilat do të jenë sistemet e mëposhtme operative të produkteve të mollës së kafshuar por ne gjithashtu do t'ju kujtojmë shumë lajme të tjera që janë dëgjuar në internet këtë javë.

Ne tashmë jemi në maj dhe WWDC 2017 është afër cepit dhe bashkë me të edhe thashethemet që sigurojnë se ne mund të shohim edhe të renë IPhone i XNUMX vjetorit në qershor dhe jo në shtator.

Le ta fillojmë përpilimin e sotëm me lajmet që ai na mësoiose cila do të jetë videoja e fundit se cili do të jetë Apple Campus 2 i ri, parku i mollëve. Ndërtesa e re që Apple ka ndërtuar në mënyrë që mijëra e mijëra punëtorë nga e gjithë Amerika të përqendrohen në vend.

Edhe pse dita ishte dita e punëtorit, duket se djemtë Cupertino nuk duan të humbin kohë dhe kanë përfituar nga ajo ditë për të nisur një beta e re e macOS 10.12.5, saktësisht beta e pestë. Ashtu si në versionet e mëparshme, kjo beta e re përqendrohet në përmirësimin si në performancë ashtu edhe në siguri në përgjithësi të macOS. 

Apple AirPods janë bërë produkti "më i dashur" nga sa kompania ka nisur në vitet e fundit, ose të paktën kjo është ajo që del nga një studim i fundit që zbulon nivele jashtëzakonisht të larta kënaqësie midis përdoruesve.

Sipas një studimi të fundit nga Strategjitë Creative dhe firmat Experian, 98 për qind e pronarëve të disave AirPods pretendon të jetë "shumë i kënaqur" ose "i kënaqur" me kufjet e reja pa tel nga molla e kafshuar, të cilave duhet shtuar 80 përqind e klientit që pretendon të jetë "shumë i kënaqur".

Ata të Redmond prezantuan këtë javë laptopin e ri Microsoft Surface, një kompjuter i vogël dhe i lehtë që synon të qëndrojë përballë MacBook më i lehtë nga Apple, por kryesisht e shohim atë më shumë si një rival të fortë për Chromebooks. Në këtë kuptim, ju duhet të shikoni përtej numrave dhe, siç themi gjithmonë, përvoja e përdoruesit është ajo që bën ndryshimin midis njërit dhe tjetrit, përveç ekosistemit në të cilin lëviz përdoruesi, pasi që nëse kanë një iPhone dhe një iPad, është më normale të tërhiqesh drejt produkteve të Apple.

Kjo nuk është hera e parë që kemi në tryezë një propozim për të dreka me CEO e një prej kompanive më të rëndësishme në botë në fushën e teknologjisë, dhe është se Tim Cook ka kryer tashmë këtë lloj ankandesh për qëllime bamirësie më parë që nga viti 2013. Si kuriozitet mund të themi se viti i parë në atë Cook huazoi veten për të kryer këtë ankand së bashku me Charitybuzz, u mor shifra më e lartë, 610.000 dollarë dhe kjo shifër ka ndryshuar ndër vite, kësaj here përveç drekës, personi që fiton ankandin Ju do të merrni një turne udhërrëfyes në parkun e ri Apple pasi ushqimi do të mbahet në selinë e Apple.

Rezultatet financiare të Apple janë në të tremujori i dytë i vitit 2017 ato janë të paktën pozitive. Duke filluar me lëshimin e shifrave dhe duke lënë mënjanë pjesën tjetër të spekulimeve dhe të dhënave të mundshme, kompania Cupertino vendosi këtë tremujor të dytë fiskal me 52.900 milion dollarë të ardhura. Kjo shifër e sjell fitimin neto tremujor në 2,10 $ për aksion. Këto rezultate krahasohen me shitjet prej 50.600 miliardë dollarë dhe fitimin neto prej 1,90 dollarë për aksion, të marra nga kompania gjatë të njëjtit tremujor të vitit paraprak. Këtë tremujor, 65 përqind e shitjeve janë bërë nga Apple jashtë Shteteve të Bashkuara.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.