Fantastical 3.1 për Mac (dhe pjesa tjetër gjithashtu) e krijuar për të punuar nga shtëpia

Fantastical 3.0 është azhurnuar në pajtim

Aplikacioni i kalendarit që Apple duhet të shikojë, Fantastical sapo mori një azhurnim. Jo vetëm për Mac, nëse jo për të gjitha platformat në të njëjtën kohë, megjithëse ka disa karakteristika që janë më të dizajnuara për kompjuterin sesa për kompjuterët më të lëvizshëm. Në këtë mënyrë, si iPhone, iPad, Apple Watch dhe Mac kanë një version të ri të këtij aplikacioni të vlerësuar dhe të jashtëzakonshëm të menaxherit të kalendarit dhe detyrave: 3.1 fantastike

Në muajt e fundit, megjithëse njerëzit nuk kanë qenë në gjendje të shkojnë në vendet e tyre të punës, ata kanë qenë në fund të kanionit përmes telework. Kjo u ka dhënë krijuesve dhe zhvilluesve të këtij aplikacioni pauzë. Një numër funksionesh janë shtuar në Fantastical 3.1 në përputhje me këto kohë të reja të cilën ndoshta do të vazhdojmë ta praktikojmë edhe për disa muaj.

Me azhurnimin e ri, zbulimi i lidhjeve të thirrjeve konferencë, kalendarët e ndryshëm sipas kohës së ditës dhe disa veçori të tjera janë shtuar, shumë në përputhje me punën që duhet të bëhet nga shtëpia. Përmirësimi që është shtuar dhe që mund të cilësohet si ylli i këtij versioni të ri, është mundësia që një kalendar i caktuar aktivizohet në një kohë të caktuar. Në këtë mënyrë do të shohim kalendarin e punës në 08:00 të mëngjesit dhe stafin, për shembull, nga ora 18:00.

Përmirësimi tjetër është mundësia e shtimit të ngjarjeve që përfshijnë një lidhje me një video konferencë. Në këtë mënyrë nuk do të duhet të kërkojmë të njëjtën gjë në kohën e takimit. Fantastical do të na njoftojë dhe duke klikuar në linkun do të bashkohemi në dhomë. Fullyshtë plotësisht në përputhje me Zmadhimin (i cili edhe pse nuk është më i miri jo me etike, është më e përdorura).

Ka shumë veçori të reja në këtë azhurnim për pajisje të ndryshme. Për të qenë në gjendje të shihni të gjitha lajmet është më mirë që të shpenzoni për faqen e tyre në internet. Unë i kam theksuar ata dy sepse më dukeshin më të rëndësishmet në këtë version të ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.