iMovie është azhurnuar në versionin 10.0.2

imovie

Një seri azhurnimesh për aplikacionet Apple pasi të keni parë se si është azhurnuar iWork në iCloud duke marrë atë ajër në stilin më të pastër iOS 7, tani është radha e iMovie. Me këtë rast, ndryshimet e marra në këtë version të ri të iMovie 10.0.2 Ato janë për të korrigjuar disa gabime dhe probleme që përdoruesit dhe zhvilluesit po raportonin kur edituan videot e tyre. Nuk ka asnjë ndryshim ose modifikim, për sa i përket ndërfaqes së aplikacionit.

Versioni i ri i iMovie përmban përmirësimet e mëposhtme:

 • Rregulloni problemet që shkaktuan ndërprerjen e iMovie ndonjëherë
 • Problemet që parandaluan ndarjen e përmbajtjes zgjidhen
 • Rregulluar një të metë ku butoni Share nuk po përgjigjej
 • Rregulloi një problem që bëri që fotografitë e projektit të dukeshin bosh
 • Rregulluar një problem që bëri që fotot me rezolucion të lartë të dukeshin jeshile në disa kompjuterë
 • Rastet ku funksionet Crop, Ken Burns dhe Map nuk ishin të arritshme nga kompjuterët që përdorin gjuhë të caktuara janë zgjidhur
 • Përmirësimet e përgjithshme të stabilitetit janë përfshirë në aplikim

Të gjithë ata përdorues që tashmë e kanë shkarkuar aplikacionin, ne mund ta azhurnojmë atë si zakonisht duke hyrë në Mac App Store dhe duke klikuar mbi azhurnimet ose duke hyrë nga menuja de > Përditësimi i softuerit, e cila do të na çojë direkt në azhurnim. Versioni i ri i iMovie është i pajtueshëm vetëm me OS X 10.9.1 ose më të lartë.

Më shumë informacion - iWork në iCloud azhurnohet me një dizajn të ri në stilin më të pastër iOS 7


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Joaquin Bonifacino dijo

  Kam një problem, kur vendos një titull dhe dua të ndryshoj fontin është i Bllokuar, çfarë të bëj?

 2.   Jordi dijo

  që nga azhurnimi i yosemite dhe pas azhurnimit në versionin 10.0.6 të imovie, tani nuk mund të ndaj asnjë video të redaktueshme, përgjigjja për DILSHTIMIN NUK MUND T C KRIJOHET DOSJA