Coronavirus detyron Apple të mbyllë të gjitha dyqanet dhe zyrat e saj në Kinë deri në 9 Shkurt

Dyqan në Kinë

Më mirë të jesh i kujdesshëm sesa të pendohesh më vonë. Shumë është thënë për Koronavirusin e famshëm, përhapjen e tij, pasojat dhe masat paraprake. Ndoshta është më shumë një alarm i mbivlerësuar sesa një epidemi aktuale.

Ne nuk do të bashkohemi me modën tabloide të epidemisë së Coronavirusit. Tashmë flitet mjaftueshëm në të gjitha mediat në një nivel të përgjithshëm për të diskutuar gjithashtu këtë temë në një blog teknologjik si ky. Por për ne është një lajm i jashtëzakonshëm që Apple vendos të mbyllë të gjitha dyqanet dhe zyrat e saj në Kinë për nëntë ditë, për çfarëdo arsye.

Apple ka mbyllur 42 Dyqanet e saj të Apple në Kinë dhe zyrat e saj administrative në përgjigje të epidemisë Coronavirus, me mesazhin e kompanisë për "shumë kujdes". Tani për tani, orari i ndërmarrjes është që dyqanet e saj me pakicë dhe zyrat administrative të qëndrojnë të mbyllura deri më 9 shkurt. Mund të zgjatet në varësi të përhapjes së virusit të famshëm.

Apple ka lëshuar një deklaratë duke raportuar lajmin, duke thënë fjalë për fjalë: “Si një masë paraprake dhe bazuar në këshillat e fundit nga ekspertët kryesorë të shëndetit, Ne jemi duke mbyllur të gjitha zyrat tona të korporatave, dyqanet dhe qendrat e kontaktit në Kinë kontinentale deri në 9 shkurt. "

Ai shton se ata po vlerësojnë situatën dita ditës dhe ajo do të kthehet në normalitet "sa më shpejt të jetë e mundur", duke e lënë derën hapur për një zgjatje të mundshme të mbylljes sipas ngjarjeve të ditëve të ardhshme. Uebfaqja kineze e Apple Store nuk preket.

Kjo masë vijon më pas e para që u mor disa ditë më parë dhe që kemi komentuar për të mbyllur dy dyqane, Apple Wonder City në Nanjing dhe Apple Tahoe Plaza në Fuzhou. Këto dy dyqane ndodhen brenda dy qendrave tregtare që gjithashtu kanë vendosur të mbyllen deri më 2 shkurt.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.