Merrni OS X për të pasur një stil vizual më afër iOS 7

set-ikona-ios7-1

Sot ne sjellim një mësim të thjeshtë në mënyrë që ata që pëlqejnë më shumë stili vizual në tërësi i iOS 7 Mund t'i modifikoni ikonat për ato që ju pëlqejnë më shumë brenda mundësive të ofruara nga Andrew Williams, një përdorues i Artit Devian i cili ka bërë disa paketa ikonash në mënyrë që të zgjedhim atë që na pëlqen më shumë.

Për të instaluar këtë përmbledhje të ikonave të stilit iOS 7, së pari duhet të bëjmë shkarkoni dhe instaloni Candy Bar nga blogu i panic.com me një peshë 133 Mb, i cili është një aplikacion krejtësisht falas duke na dhënë një serial që mund ta përdorim për ta përdorur. Versioni i fundit i mbështetur dhe i testuar i këtij aplikacioni është OS X 10.8.3 edhe pse kjo nuk do të thotë se nuk do të funksionojë në versione më aktuale.

karamele-bar-0

Pasi të kemi ekzekutuar aplikacionin CandyBar dhe ta kemi në ekzekutim, duhet të shkojmë në faqen e Arti Devian dhe në shiritin anësor të djathtë shkarkoni skedarin . Zip me një peshë 198 MB.

karamele-bar-1

Pasi ta kemi shkarkuar, duhet të hapim vetëm skedarët e përmendur dhe të klikojmë dy herë në Azhurnimin e Ikonave iOS 7 nga iynque, kjo do të hapë një dritare tjetër të Gjetësit ku do të kërkojmë iOS7.ic kontenier për ta ekzekutuar dhe bëni që CandyBar t'i shtojë ato në bazën e të dhënave. Për këtë, ai mund të na kërkojë të largohemi dhe të identifikohemi përsëri për të hyrë përsëri në seancën tonë dhe kështu të përfundojë përfundimin e operacionit.

karamele-bar-2

Me këtë ne tani mund të shijojmë një desktop me një pamje shumë më të ngjashme me versionin e fundit të sistemit për pajisjet mobile. Bëni të qartë dhe theksoni se përtej versioni 10.8.3 mund të mos funksionojë.

Më shumë informacion - Si të dhuroni dhurata nga iTunes ose App Store?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Eduardo Andrés Rubilar Cordova dijo

  Jooooo !!! Ju lutem !!!
  OS X si iOs 7 jo, pa shaka !!!

  🙁

  1.    iDavid dijo

   midis shijeve dhe ngjyrave .. askush nuk të detyron ta bësh

   1.    Eduardo Andrés Rubilar Cordova dijo

    Po, mirë ... është e vërtetë…
    I tejkalova ... Përshëndetje.